BREAKING NEWS

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë hakmarrjen e frikshme kundër Perëndimit, Rusia furnizohet me pilula jodi për të mbijetuar nga një sulm atomik

Një hap larg nga apokalipsi bërthamor, Putin gati të nisë
x
BREAKING NEWS

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi Bllako. Prokurori tregon veprimet hetimore, ja kërkesa urgjente e avokatëve

Zbardhet çfarë vendosi GJKKO për ish-deputetin e PS, Alqi
x
BREAKING NEWS

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një mesazh të fortë: Kemi shqetësime serioze për ...

Reagon menjëherë BE-ja pas takimit me Qeverinë dhe ka një
x
BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për biznesmenin: U dogj brenda dhomës

TRAGJIKE/ Gjendet i vdekur pronari i hotelit, policia zbardh detajet për
x
BREAKING NEWS

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të zgjedhë të njohë Kosovën dhe të bojkotojë Putinin, ose do të pësojë të njëjtin fat si Rusia, ja takimet e vështira që e presin presidentin serb

10 ditë të nxehta për Vuçiçin, duhet të
x
BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3 mijë vetëve, ka djegur njerëz të gjallë dhe ka eliminuar kundërshtarë politikë, bashkë me Metën janë bashkëpunëtorë për grabitjen e floririt të Krrabës, ja çfarë ndodhi pasi e vodhën...

Frrok Çupi: Berisha është fajtor për vrasjen e rreth 3
x
BREAKING NEWS

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh

Nis protesta para Kryeministrisë. Zbardhet çfarë po ndodh
x
BREAKING NEWS

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare? Niko Peleshi jep lajmin: Nënshkruhet sot kontrata 6 milionë dollarë

Çfarë do të ndodhë në hapësirën shqiptare?
x

Aktualitet

Anglishtja i “lë në baltë”! Arrestohen 2 shqiptarët duke rritur kanabis, "e çmendur" vlera e tyre

Anglishtja i “lë në baltë”! Arrestohen 2

Dy shqiptarë janë burgosur pasi u kapën në një banesë ku kultivonin kanabis në Northampton të Anglisë.

Klodjan Deda, 27 vjeç dhe Marsel Salla, 22 vjeç u paraqitën në Northampton Crown Court më 23 shtator, të dy të akuzuar për prodhimin e drogës së klasit B.

Quianna Fitzpatrick, proceduese, tha se policia i gjeti të dy të pandehurit në dhomën e ndenjes dhe se në banesë kishte katër dhoma në shtëpi që përmbanin gjithsej 79 bimë kanabis.

Gjykata dëgjoi se policia zbuloi gjithashtu një sërë mjetesh të sofistikuara për kultivimin e drogës, duke përfshirë pajisjet e ngrohjes dhe freskueset.

Një ekspert vlerësoi se pesha e kanabisit ishte midis 2,212 g dhe 6,636 g dhe prodhoi një vlerë të vlerësuar me shumicë prej 14,220 £.

Gjykata deklaroi se të dy të pandehurit dhanë një intervistë pa koment në polici pasi nuk kishin njohuri të mira të gjuhës angleze.

Më të lexuarat