BREAKING NEWS

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron holandezët, tifozët bëjnë “namin” në Roterdam, shkatërrojnë dyqane e godina

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron
x
BREAKING NEWS

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi në “Air Albania Stadium”. Ja çfarë po ndodh

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi
x
BREAKING NEWS

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos një rekord special në Evropë, trajneri i parë në histori që …

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos
x
BREAKING NEWS

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot humbjen, e papritur ajo që i ndodhi Klodiana Lalës gjatë transmetimit live

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot
x
BREAKING NEWS

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë në lot gëzimi, i drejtohen tifozerisë, shkruhet me germa te arta emri i …

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë
x
BREAKING NEWS

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në anë të lumit, ja dyshimet e para (Emri)

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në
x
BREAKING NEWS

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/ Roma dhe Mourinho në histori, fitojnë në Tiranë trofeun e parë europian

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/
x
BREAKING NEWS

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet
x

Aktualitet

Antony Blinken i kthen përgjigje kongresmenit për “Non Grata-n” e ish-kryeministrit/ Gazetari nga SHBA, Robert Papa flet për informacionin sekret që ka fundosur Sali Berishën

Antony Blinken i kthen përgjigje kongresmenit për “Non

Para disa ditësh është publikuar një kërkesë e përsëritur e kongresmenit Lee Zeldin ndaj sekretarit të shtetit Antony Blinken, i cili i ka kërkuar shpjegime për procesin që ka ndjekur departamenti i shtetit për vendimin e marrë ndaj Berishës.

Lidhur me këtë, gazetari nga SHBA, Robert Papa, tha se sipas letrave të bërë publike, ka një përgjigje për zotin Zeldin që më 22 qershor, por kongresmeni insiston sërish për një përgjigje nga Departamenti i Shtetit.

“Zeldin i është thanë hajde shikoje dosjen, por letra që i është dhënë ka një përgjigje të mefshtë. Ka vetëm një detaj, informacionet mund të jenë të klasifikuara dhe të deklasifkuara, mund të ketë informacion sekret që mund të akuzoj Berishën për korrupsion, por edhe sikur të jetë kongresmeni Zilden është një person i njohur dhe duhet ti jepej përgjigje, por kongresi është i detyruar të përgjigjet. Blinken nuk ka denjuar të përgjigjet”, tha Pap për MCN Tv.