BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Aktualitet

Apeli rrëzon prokurorin Ndoja, zv. drejtoreshën e Kadastrës Durrës rikthehet në detyrë (EMRI)

Apeli rrëzon prokurorin Ndoja, zv. drejtoreshën e Kadastrës

Prokuroria e Apelit ka rrëzuar kërkesëen e Prokurorisë së Rrethit mbi rastin e zv. drejtoreshës së Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës.

Apeli pohon se pretendimet e prokurorit Ndoja mbi çështjen në fjalë janë të pabazuara në ligje e prova. Në seancën e ditës së sotme janë rrëzuar prentendimet e dërguara nga Prokurori i çështjes Arjan Ndoja, hetimet e të cilit çuan në burg drejtorin e këtij AKSh Durrës. Në ngarkim të zv drejtoreshës, Lusieana Kola, prokuroria e apelit ka hedhur poshtë pretendimet e ngritura për shpërdorim detyre dhe pajisjen më çerftifikatë për subjektin "Lura shpk", duke vendosur kthimin në detyrë të Kolës.