Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Apeli rrëzon prokurorin Ndoja, zv. drejtoreshën e Kadastrës Durrës rikthehet në detyrë (EMRI)

Postuar: 10/10/2019 - 16:23

Prokuroria e Apelit ka rrëzuar kërkesëen e Prokurorisë së Rrethit mbi rastin e zv. drejtoreshës së Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Durrës.

Apeli pohon se pretendimet e prokurorit Ndoja mbi çështjen në fjalë janë të pabazuara në ligje e prova. Në seancën e ditës së sotme janë rrëzuar prentendimet e dërguara nga Prokurori i çështjes Arjan Ndoja, hetimet e të cilit çuan në burg drejtorin e këtij AKSh Durrës. Në ngarkim të zv drejtoreshës, Lusieana Kola, prokuroria e apelit ka hedhur poshtë pretendimet e ngritura për shpërdorim detyre dhe pajisjen më çerftifikatë për subjektin "Lura shpk", duke vendosur kthimin në detyrë të Kolës.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 18:57

Janë publikuar pamjet e aksionit që Policia e Spanjës në bashkëpunim me Policinë e Shqipërisë dhe EUROPOL realizoi kundër një bande shqiptarësh që vidhnin banesat e lojtarëve të Real dhe Atletiko Madridit.

Postuar: 22/10/2019 - 18:50

Një aksident i rëndë është regjistruar në autostradën Tiranë- Durrës.

Postuar: 22/10/2019 - 18:41

Moderatorja Marsela Topi e Tv Apollonia Fier, është nxehur keq me kameramanët e emisionit pasi kë

Postuar: 22/10/2019 - 18:39

Dilaver Kalaja, shefi i ruajtjes së objekteve të komisariatit nr.1 në Tiranë ka reaguar lidhur me

Postuar: 22/10/2019 - 18:20

Emisioni investigativ italian “Le Iene” ka bërë sërish apel për shpëtimin e Alvinit t

Postuar: 22/10/2019 - 17:59

Dilaver Kalaja, shef objektesh në Komisariatin nr.

Postuar: 22/10/2019 - 17:36

Një peshkaqen i llojit tigër, është kapur në ujërat e detit Adriatik nga një anije peshkimi.