Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ardi Veliu zbarkon në Gjirokastër, zbardhet ultimatumi për efektivët

Postuar: 10/10/2019 - 09:21

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka shkuar në Gjirokastër ku ka zhvilluar një takim me dyer të mbyllura në Komisariatin e këtij qyteti. I pranishëm bashkë me Veliun ishte edhe drejtori i Rendit dhe Sigurisë Publike, Gjovalin Loka.

Veliu i ka kërkuar ‘bluve’ të Gjirokastrës që të veprojnë më me efektshmëri ndaj personave në kërkim apo ndaj luftës kundër lëndëve narkotive.

 “Sekuestroni pasuritë e ardhura nga aktiviteti kriminal,”-tha Veliu.

Vetëm pak ditë më parë, Veliu shkoi në Elbasan ku edhe u kërkoi efektivëve që të intensifikojnë punën për të goditur grupet kriminale që veprojnë në Elbasan.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2019 - 17:36

Një peshkaqen i llojit tigër, është kapur në ujërat e detit Adriatik nga një anije peshkimi.

Postuar: 22/10/2019 - 17:35

Një 32-vjeçar nga Shkodra me rrezikshmëri të lartë është arrestuar sot nga policia.

Postuar: 22/10/2019 - 17:25

Vetëm pak minuta më parë Ambasada Amerikane në Tiranë ka publikuar një video ku tregon emrat e zy

Postuar: 22/10/2019 - 16:48

Rasti i 18-vjeçarit me origjinë shqiptare ka tërhequr vëmendjen e faqes së huaj britanike, Metro

Postuar: 22/10/2019 - 16:22

Në Golem, më datë 22.10.2019, në një objekt në rikonstruktim ka rënë nga lartësia  shtetasi

Postuar: 22/10/2019 - 15:50

55-vjeçari Lazër Arraj kishte shkuar në fshat, për të mbledhur ushqimet e dimrit, por është qëllu

Postuar: 22/10/2019 - 15:40

 Moti në vijim do të ketë tepër surpriza.