BREAKING NEWS

Aromë trazirash në prag të 25 prillit, Berisha kërcënon me revolta nëse humbet zgjedhjet, Meta sfidon SHBA dhe paralajmëron rrëzimin e reformës në drejtësi

Aromë trazirash në prag të 25 prillit, Berisha kërcënon
x

Aktualitet

Ardian Dvorani u shpall hero i Antikorrupsionit nga DASH, flet Baton Haxhiu: Ja mesazhi i fshehur që i dha SHBA presidentit Meta!

Ardian Dvorani u shpall hero i Antikorrupsionit nga DASH, flet Baton

Analisti Baton Haxhiu ka diskutuar në studion e emisionit 'Shock' vlerësimin që iu bë ish-kreut të KED, Ardian Dvorani nga Departamenti Amerikan i Shtetit si kampion i Antikorrupsionit, krahas 12 personaliteteve të tjera në botë

Për analistin Baton Haxhiu në rastin e SHBA kemi të bëjmë me një shtet që ka informacion, funksioni mbi interesa dhe presion ndaj drejtësisë. Sipas tij, në rastin e SHBA, kur lavdëron dikë i jep një përgjigje dikujt tjetër.

“Dvorani ka qenë pjesë e diskutimeve publike dhe ka përplasur krerët e shtetit. Realisht deklarata është një përgjigje ndaj presidentit të vendit për t’i treguar se ka mbajtur një qëndrim që s’duhet ta kishte mbajtur”, u shpreh Haxhiu.