BREAKING NEWS

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të Kavajës, zbardhet dosja e Prokurorisë: Çfarë u zbulua nga pamjet filmike dhe këqyrja e pishinës

Vdekja e mistershme e 4 turistëve rusë në Qerret të
x
BREAKING NEWS

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të arrestuar, nga nënkomisari deri tek kryeinspektori. SHÇBA-ja zbulon detajet (EMRAT)

Super-operacioni anti-drogë i SPAK/ Zbardhen emrat e policëve të
x
BREAKING NEWS

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i shqetësuar presidenti: Ndodhet në një pozitë të vështirë, pritet...

Pse hesht Ilir Meta? Ish-kreu i SHISH Fatos Klosi tregon pse është i
x
BREAKING NEWS

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para, vihet në pranga një 57-vjeçar (DETAJE)

Dhunohet kryetari i bashkisë në Vlorë, dalin dyshimet e para,
x
BREAKING NEWS

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të pasurive korruptive nis menjëherë ndjekja penale, 223 politikanë në lupën e SPAK

Prapaskenat si vetingu do burgosë pushtetarët, pas zbulimit të
x
BREAKING NEWS

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e Berishës është e humbur, akuzon ithtarët e ish-kryeministrit se u pasuruan kur ishin në pushtet

Luftë e ashpër në PD, Basha i prerë se beteja e
x
BREAKING NEWS

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me reagimin e rëndësishëm: Të nisin negociatat pa vonesa!

Integrimi i Shqipërisë në BE, ambasadorja Yuri Kim del me
x

Aktualitet

Arian Çani bën deklaratën e fortë: Ju tregoj pse SPAK-u goditi Adriatik Llallën! Të mos e kruante...

Arian Çani bën deklaratën e fortë: Ju tregoj pse SPAK-u

Gazetari Arian Çani në çështjen e dënimit të ish-prokurorit të përgjithshëm Adriatik Llalla është gjithçka personale.

Llalla s’do ta kruante me ambasadoren e SHBA dhe të mos thoshte ato që tha, sot nuk do kishte asnjë problem”.

“Ne duhet të jemi më me këmbë në tokë, nuk duhet të flasim vetëm për fenomenin, por edhe për personin. Sepse fenomeni kuptohet përmes një shembulli. Ne na mungojnë shumë detaje në tavolinë për të bërë një analizë të qartë. Unë mendoj se duhet të kemi pak më shumë respekt për hajdutët sepse nuk është zanat ka që thjeshtë, ata vuajnë shumë, lodhen shumë dhe është shumë e thjeshtë që ne nga një foltore të bëjmë moralistin. Të gjithë hajdutët në burg s’do të thotë asgjë. Unë kam thënë që para 4 vitesh që nuk besoj tek Reforma në Drejtësi, nuk kam pasur pritshmëri. Thelbi i kësaj historie është gjithçka personale dhe pastaj të tjerët duan ti veshin një gjë parimore. Gjithçka është personale, sikur Llalla të mos e kruante me ambasadoren e SHBA dhe të mos thoshte ato që tha, Llalla sot nuk do kishte asnjë problem. Llalla pati guximin të ishte trim dhe tha publikisht gjëra që i ka thënë i dërguari i perandorisë në një fshat si Shqipëria”, tha Çani nga emisioni “Të Paekspozuarit”.