BREAKING NEWS

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e prokurori”, gazetari Artan Hoxha tregon prapaskenat dhe çfarë u fsheh: Bosët e krimit janë sinjalizuar që mos të jenë në banesat e tyre

Operacioni i SPAK u dekonspirua? “Informatorë në polici e
x
BREAKING NEWS

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga miku i tij i ngushtë dhe borxhi me shuma marramendëse i pashlyer: Gjithçka ndodhi për një vajzë. Zbardhen detajet e rënda për vrasjen e bujshme

Blenë karburante bashkë, Dumani rrëfen si u vra Ervis Deda nga
x
BREAKING NEWS

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me rrëfimin e tij për avokatin e njohur të vendit tonë, tregon planin e frikshëm që i kishte përgatitur partneres: Na dha 120 mijë euro t’i vrisnim ish gruan

“E kishte tradhtuar me shokun e ngushtë”, Dumani trondit me
x
BREAKING NEWS

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe tregon çfarë pritet

A do bashkëpunosh me Sali Berishën? Ilir Meta thyen heshtjen dhe
x
BREAKING NEWS

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja çfarë i thotë për Nuredin Dumanin

Gazetari i njohur kontaktohet LIVE në emision nga Florenc Çapja, ja
x
BREAKING NEWS

“Ata që s’janë kapur janë emrat më sinjikativët”, Artan Hoxha zbulon detaje nga operacioni i SPAK: Bosët e krimit me buxhet të madh, kanë informator brenda sistemit në polici dhe...

“Ata që s’janë kapur janë emrat më
x
BREAKING NEWS

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj se do kemi më mundësi të shikojmë Talo Çelën

E kanë vrarë?! Artan Hoxha plas “BOMBËN”: Nuk besoj
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin Dumani ditën që u plagos: Nuk kemi pse ta mbajmë më të fshehtë

Artan Hoxha tregon emrin e personit që do të ekzekutohej nga Nuredin
x

Aktualitet

Arjan Çani trondit me deklaratën: Mediat që marrin ryshfete po e fshehin këtë lajm

Arjan Çani trondit me deklaratën: Mediat që marrin ryshfete po

Analisti Arjan Çani e sheh si qesharake nismën e kryeministrit Edi Rama për Këshillimin Kombëtar. Nisma për të cilën Këshilli i Ministrave njoftoi sot se ka shpërndarë një fond prej 19 milionë e 700 mijë lekë, është sipas Çanit populizëm i pastër. Çani thotë se Rama ka grumbulluar aq pushtet sa të mos ketë nevojë për konsultime të tillë, por e bën këtë për të tërhequr vëmendje mbi veten, në një kohë kur opozita është në kulmin e përplasjeve.

“Asnjë nga këto çështje nuk ia vlen të marrësh mendimin e qytetarëve. Ama e bën për populizmin. Është një sondazh me të cilin do të testojë pulsin e njerëzve. E rëndësishme është të flitet. Në një vend si Shqipëria ku përqindja e analfabetëve është aq e madhe, të pyesësh qytetarët a duhet Ballkani i Hapur apo fiskalizimi është budallallëk me brirë.

Kush do të jetë arbitri? Mediat që marrin ryshfete e kanë si lajm të fshehur. Është një gjë kot. Është qesharake. Rama nuk bën gjë tjetër veçse gjen alibira. E vetmja pikë që Rama ka imituar vendet e BE është ajo që lidhet me vaksinimin. Por edhe ata nuk bëjnë këshillime me postë.

Nuk ka nevojë të pyesë njeri. Ai është sulltan. Nuk është nën presion, protesta në rrugë nuk ka. Thotë me vete, tani Berisha me foltore do vazhdojë. Po flitet më shumë për këta se për mua. Duhet të gjejmë një fabul. Ja ku u gjet fabula”, tha Arjan Çani për MCN Tv.

 

Më të lexuarat