BREAKING NEWS

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë nga shtëpia/ Bora Zemani reagon për herë të parë për Donaldin dhe bën deklaratën që askush nuk e priste: Ju lutem qetësohuni!

Pas zhurmës së madhe mediatike aktori kërkon të dalë
x
BREAKING NEWS

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën epidemiologjike në vend: Një viktimë në 24 orët e fundit, ja sa infektime janë regjistruar

Ministria e Shëndetësisë informon mbi situatën
x
BREAKING NEWS

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh çmimin marramendës që kushton: 15 mijë dollarë vetëm në një orë për të udhëtuar. Lëviz me flatra...

“Avioni privat i Ramës”, Basha publikon foton dhe zbardh
x
BREAKING NEWS

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur mëshirë/ Arrestohet djali i humoristit të njohur shqiptar. Zbardhet ngjarja

I futet me grushta policëve të “Shqiponjave” pa pasur
x
BREAKING NEWS

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon ambasadorja Yuri Kim dhe jep mesazhin e fortë

Zgjidhen anëtarët e rinj të KED për vitin 2022, reagon
x
BREAKING NEWS

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do të përballen me reshje masive dhe rrufe gjatë fundjavës. Ja kur pritet më e keqja

Pritet ciklon? Po vjen nga veriu! Harta, të gjithë qytetet që do
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm, ndërron jetë drejtori i këtij gjimnazi në Shqipëri (EMRI)

Lajm i trishtë! Luftoi një muaj me virusin e rrezikshëm,
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët për të nisur protestat pas 11 dhjetorit, tubime para Kryeministrisë dhe selisë së PD

Sali Berisha përgatitet për trazira, mobilizon të vetët
x

Aktualitet

Arjan Curri: Edhe në burg po ti çosh këta do vrasin njëri-tjetrin

Arjan Curri: Edhe në burg po ti çosh këta do vrasin

Analisti Arjan Curri komentoi vrasjet që kanë tronditur vendin tonë këto ditë.

Ai i cilësoi si banale dhe se sipas tij edhe nëse këta kriminelë do hynin në burg prapë do gjenin mënyrën për të vrarë njeri- tjetrin.

“Janë ngjarje banale vëmendjen time personale se kapim fare këto. Ka shumë njerëz që e shohin si film aksion, njeriun e mesëm e tërheqin shumë, për mua janë ngjarje banale nuk dua të bëhem cinik por ka shtete dhe realitete të caktuara që i lejojnë këtë të likuidojnë njeri-tjetrin. Është e vërtetë se nëse ndodhin ata që pajtohen për vrasje me pagesë lënë pak gjurmë për të shmangur zbardhjen e të vërtetës. Vrasjet profesioniste heqin qafe personin. Ka një ligj shpirtëror i cili është më i fortë se prokuroria dhe policia i cili thotë se po përdore thikën nga thika do ikësh. Dhe këtë persona kanë përdorur njëlloj arme. Edhe në burg po ti çosh këta do vrasin njeri-tjetrin”, tha Curri nga studio e ‘Të Paekspozuarit’.