BREAKING NEWS

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin për gjyqin ndaj Fatmir Mediut

Kërkohet dëshmia e Shkëlzen Berishës, SPAK merr vendimin
x
BREAKING NEWS

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt përjashtimit nga PD për shkeljen e statutit, mashtrimit të aleatëve dhe mbështetje të linjës anti-amerikane të Berishës

BE demaskon “zarin” e Berishës, Gazment Bardhi drejt
x
BREAKING NEWS

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën e zezë” Ilir Metën, Gazment Bardhin dhe 26 deputetë të tjerë, zbardhen prapaskenat e bujshme nga mesazhi i SHBA

Ja si Sali Berisha pritet të marrë me vete në “listën
x
BREAKING NEWS

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para gjykatëses Kotelly, sot ish-agjenti i FBI paraqitet në gjykatën e Uashingtonit, rendohen pozitat e kryeministrit shqiptar

McGonigal vetëdeklarohet fajtor dhe pranon aferat me Edi Ramën para
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët e SPAK dhe si emrat në ‘listat e zeza’ nga SHBA po shkaktojnë “gjëmën” në Shqipëri

Fatos Klosi: Ja pse Ilir Meta dhe Sali Berisha po sulmojnë prokurorët
x
BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x

Aktualitet

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me

Gazetari Artan Hoxha ka folur për procesin gjyqësor që po zhvillohet ndaj Redjan Rrajës dhe Arjol Halilajt, të cilët akuzohen për atentatin ndaj ish prokurorit Arjan Ndoji dhe Aleksandër Lahos (Rrumi), ku mbeti i vrarë shoferi Andi Maloku. 

i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", Hoxha tha se ngjarja nuk duhet parë si një episod i shkëputur, por si një zinxhir ngjarjesh, pasi në rast të kundërt historia do të vijojë. 

"Dënimet duken të ashpra por mbi provat, duken të drejta. Varet çfarë vendimi do të marrë gjykata.

Më shqetëson që kjo histori po hetohet si episod i shkëputur në një seri ngjarjesh, apo po hetohet e gjithë historia. Nëse nuk hetohet e gjithe historia, do të vijojnë ngjarjet.

Prokurori Ndoji para se të goditej ka patur rast të ngjashëm.

E përmendi kryeministri dhe zv.kryeministri ka qenë në sallën e gjyqit, në mbështetje të drejtorit të hipotekës që e kishte hetuar ky prokuror dhe e akuzoi për lidhje me grupe kriminale.

Nëse kjo seri ngjarjesh dhe atentatesh, që kulmojnë me historinë e pronave në Gjirin e Lalëzit nuk hetohet e plotë….Ai shoferi, në emër të tij ka patur 22 mijë metra katrorë.  Nëse nuk hetohet e plotë, nuk na çon askund.

Nëse hetohet vetëm një episod, do të kemi përsëritje të ngjarjeve", deklaroi Hoxha.