BREAKING NEWS

Komunikimi i paqartë/ Ministria bën “lëmsh” federatat, në urdhrin zyrtar lejohet vetëm… kampionati i futbollit

Komunikimi i paqartë/ Ministria bën “lëmsh”
x

Aktualitet

Armand Shkullaku zbardh skenarin, tregon se çfarë do të ndodhë nëse më 30 qershor PS shkon në zgjedhje: Do dalin kryebashkiakët e LSI dhe PD dhe...

Armand Shkullaku zbardh skenarin, tregon se çfarë do të
Në studion e emisionit Opinion është diskutuar në lidhje me situatën ku ndodhet vendi, pas vendimit të Ilir Metës për të anuluar datën e zgjedhjeve dhe reagimit të kryeministrit se zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor.
 
Analisti Armand Shkullaku jep një skenar tjetër. Sipas tij në 30 qershor nuk ka zgjedhje.
 
Armand Shkullaku tha:
 
“Rama nuk shkon dot në zgjedhje, nuk shkon në zgjedhje me Denar Binën (nënkryetari KQZ). Se nëse nesër bëhen zgjedhjet dalin me kryebashkiakët e LSI dhe PD dhe thonë nuk dalim nga zyra, sepse s’ka datë pas vendimit të Presidentit”.