Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arratiset për herë të dytë nga burgu/ Kush është shqiptari që po kërkohet nga Policia italiane

Postuar: 25/06/2019 - 08:47

Identifikohet shqiptari i arratisur nga një burg ne Itali. Mediat italiane shkruajnë se ai  është Lekë Luca 32 vjeç, dënuar për drogë dhe me precedentë të mëparshëm të arratisjes nga burgu.

Sipas policisë, ai është arratisur gjatë orës së ajrosjes në burgun San Giuliano të Trapanit.

Dyshohet se plani ka qene ii kopsitur qe me pare, por ende nuk ka detaje rreth atyre qe mund ta kenë ndihmuar, apo bashkëpunëtorët e tij.

Ai ishte dënuar me burg për trafik droge. Ndërkohë policia ka nisur kërkimet për të, duke kerkuar edhe bashkëpunimin e qytetareve qe mund ta shohin.

Sipas hetimeve, ne korrik të 2017 së bashku me shqiptarin Osvaldo Mariku 22 vjec u arratisën nga burgu i Civitavechias.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2019 - 22:51

Ka patur sërish tensione këtë të hënë në protestën në zonën e Astirit, ku policia ka shoqëruar tre persona pas përplasjeve.
 

Postuar: 22/07/2019 - 22:35

Ish e dashura e djalit të deputetit të PS-së, Xhisiela Maloku ka postuar një foto në rrjetin e sa

Postuar: 22/07/2019 - 21:58

Gazetarja Sonila Meço tha se 3 vite pas Reformës në Drejtësi është tejkaluar çdo lloj afati në ng

Postuar: 22/07/2019 - 21:15

Ditëve të freskëta, ku temperaturat nuk i kaluan 30 gradët, duket se iu erdhi fundi.Duke filluar

Postuar: 22/07/2019 - 21:04

Dy persona të paidentifikuar kanë ndaluar një mjet tip BMW dhe kanë qëlluar me sende të forta dhe

Postuar: 22/07/2019 - 20:40

Një 18-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Itali, pasi u godit me një mjet prerës nga një adoleshe

Postuar: 22/07/2019 - 20:08

E ngarkuara me punë e SHBA-ve në Tiranë Leyla Moses-Ones deklaroi se Amerika vijon që të jetë në