BREAKING NEWS

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me paralajmërimin e frikshëm: Mund të ketë përplasje. Ka informacion se.../ Noka: Si kurrë më parë

Çfarë do ndodhë nesër në protestë? Zheji del me
x
BREAKING NEWS

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin Monika Kryemadhin, sulmon Inceneratorët me faktet publike të Jorida Tabakut

Paditë në SPAK dhe aferat me të vëllanë xhindosin
x
BREAKING NEWS

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek dorëheqja për Shkëlzen Berishën, del videoja e Ilir Metës dhe Sali Berishës që po qarkullon me shpejtësi

Vjedhja e floririt në Krrabë, blloku 700 mijë euro, deri tek
x
BREAKING NEWS

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/ Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e rëndësishme dhe fatin e frikshëm që e pret Vladimir Putin: Në Shqipëri do krijonte një...

“Bota ka hyrë në një politikë të madhe”/
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e tij dhe kundër SHBA, ja pse më 7 korrik rrezikon të përsëritet ‘21 janari’ dhe çfarë e lidh kreun e ‘Foltores’ me Metën

Spartak Braho: Berisha vrasës, ka thirrur protestën për hallin e
x
BREAKING NEWS

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë të bashkisë, në pranga edhe drejtori i varrezave të Tufinës. Ja skema që përdornin për të vdekurit

Krimi ekonomik operacion blic/ Arrestohen 8 persona, mes tyre edhe zyrtarë
x
BREAKING NEWS

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/ Konferencë urgjente nga Komiteti Teknik i Ekspertëve: Po qarkullon nënvarianti i ri i Omicron

Shifrat e të infektuarve po arrijnë nivele të larta/
x
BREAKING NEWS

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin e Zi, Polonia përgatitet për luftë

Alarmohet Evropa, Moska vendos 30 raketa e dy nëndetëse në Detin
x

Aktualitet

Arrestimet e Kokës dhe Bllakos, Hazizaj: Të paligjshme, u morën masa sigurie në fshehtësi

Arrestimet e Kokës dhe Bllakos, Hazizaj: Të paligjshme, u morën

Avokati Sokol Hazizaj ka folur sot për arrestimet e bujshme që bëri SPAK ish-ministrit Lefter Koka dhe ish-deputetit Alqi Bllako, i cili i ka cilësuar si të paligjshme.

Hazizaj tha ndaj tyre janë marrë masa sigurimi në fshehtësi, siç thekson ai në shkelje të procedurave.

“Ne kemi një dëshirë të madhe që njeriun duhet ta shikojmë ose duke vuajtur ose në burg. Arrestimet e tyre po të shikonin edhe masat e sigurisë do ta konstatoni se rregullimi procedura për arrestimin e tyre është i paligjshëm. Prej tyre janë marrë masa sigurimi në fshehtësi. Bllako në gjithë faktin juridik për të cilin akuzohet ka të bëjë me rregullin ligjor të funksionimit të sekretarit të përgjithshëm”, tha ai.

Hazizaj shton se masat e sigurisë ndaj tyre janë në kuadrin e show- për urinë e publikut që do të shikojë zyrtarë në burg.

“Masa e sigurimit me show duket se i ka dhënë një mundësi të madhe urisë së publikut për të parë njerëzit në burg. Drejtësia për mua nuk mund të bëjë më tepër se ajo çfarë kërkon shteti”, u shpreh avokati.

Ish-ministri i Mjedisit Lefter Koka dhe ish-deputeti Alqi Bllako ndodhen në burg për aferën e inceneratorëve.

Më të lexuarat