Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestimi i 6 protestuesve, banorët e Astirit lëshojnë paralajmërimin e papritur: Nuk kemi zgjidhje tjetër, do ...

Postuar: 20/03/2019 - 12:19

Banorët e Astirit deklarojnë se do të përshkallëzojnë protestën. Policia shoqëroi sot 6 persona për protestën e mbrëmshme që zgjati disa orë.

Në polici janë shoqëruar: Gëzim Sadikaj, Lutfi Kastrati, Ilir Katiraj Lindita dhe Dorian Protoduari si dhe Skënder Doda.

Ndërkaq, në një prononcim për mediat pasi dolën nga komisariati, njëri prej të shoqëruarve Lutfi Kastrati tha se do të përshkallëzojnë protestën duke bllokuar 24 orë rrugën tek 'Unaza e Re".

"Do mblidhemi dhe do vazhdojmë edhe ne të përshkallëzojmë protestën. Do shkojmë deri në bllokimin 24 orë të asaj rruge. Nuk kemi dashur, u kërkojmë ndjesë përdoruesve të rrugës por nuk kemi zgjidhje tjetër. E kemi bllokuar vetëm një orë, për të mos penguar qytetarët', tha ai. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 12:43

Një banor 61-vjeçar i zonës së Matera u raportua për shfrytëzimin e fuqisë punëtore të shtetasve të huaj të parregullt, shkruajnë mediat italiane.

Postuar: 17/07/2019 - 12:07

Shpëtohen tre turistë gjermanë të bllokuar në kanionin e Gjipesë në Himarë.Mësohet se dy vajza dh

Postuar: 17/07/2019 - 10:59

Një copë masive e akullit do të riformojë bregdetin e botës më shpejt se sa është parashikuar.

Postuar: 17/07/2019 - 10:43

Dy inspektorë taksash janë arrestuar ditën e sotmë në Shkodër, ndërsa një i tretë është shpallur

Postuar: 17/07/2019 - 10:35

Detaje të reja kanë dalë shpërthimi në Selenicë të Vlorës, ku janë plagosur Mimoza Selimi dhe Rex

Postuar: 17/07/2019 - 10:16

Policia e Mirditës ka arrestuar tre persona të shpallur në kërkim për disa vepra penale.

Postuar: 17/07/2019 - 10:03

Niset drejt spitalit të Traumës në Tiranë, 67-vjeçari i cili u godit me sëpatë nga i biri mëngjes