BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në fshehtësi të plotë e me dredhi, i orientuar, i udhëzuar, dhe i detyruar prej agjenturave të huaja organizoi lëvizjen e Dhjetorit ’90, nga infiltrimi i spiunëve të ish-Sigurimit të Shtetit, te pazar...

Muharrem Xhafa rrëfen të pathënat: Ja si Ramiz Alia në
x
BREAKING NEWS

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u plas skandalet Shkëlzenit, Ilir Metës, Albana Vokshit, Flamur Nokës, Edi Palokës dhe Abi Malltezit: Si më kanë kërcënuar njerëzit e Sali Berishës, ju tregoj të gjitha pazaret e tyre të pista...

Ja sekretet e errëta që fsheh “Foltorja”, Evi Kokalari u
x
BREAKING NEWS

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve dhe paralajmëron një tjetër listë me “non-grata”, Londra e përkushtuar të çmontojë lidhjet mes krimit, korrupsionit dhe politikës...

Britania “mesazh” SPAK-ut për Sali Berishën, ambasadori
x
BREAKING NEWS

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta Xhaçkës, nga apartamentet, garazhet, te llogaritë bankare, ja dokumentet

SPAK i ka futur nën hetim, zbardhet pasuria e Damian Gjiknurit dhe Olta
x
BREAKING NEWS

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista me deputetë, ish-deputetë, ministra, ish-ministra dhe kryebashkiakë që presin radhën për në qelinë e burgut

Ja pse Edi Rama sulmoi amerikanët dhe SPAK në Kongres, zbardhet lista
x
BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x

Aktualitet

Arrestimi i Erzen Breçanit nga operacioni i SPAK, gazetari i njohur plas 'bombën': Krimi i organizuar ka investuar edhe në media

Arrestimi i Erzen Breçanit nga operacioni i SPAK, gazetari i njohur plas

Gazetari Poli Hoxha ka kometuar operacionin e SPAK ku ndër të tjera ka rënë në pranga ish-drejtori i policisë Erzen Breçani.

Në fjalën e tij gazaetari ka bërë një deklaratë tronditëse, teksa ka treguar se krimi i organizuar tashmë është prezent edhe në media.

“Këto nuk janë gjëra të reja, këto janë skema që ndoshta do i shikojmë edhe në pjesë të medias.

Nuk del skema kur krimi i organizuar investon vetëm për policin, prokurorin, politikanin, shefin e policisë, do investosh edhe tek unë, po e them në metaforë.

Do investosh tek media, sepse ndryshe dal unë këtu në media dhe ta hedh në erë. Skema e mafies kështu funksionon në gjithë botën, jo se e them vetëm unë.

Vetëm nga personazhet  po ta shikosh del një ngjizje e jashtëzakonshme e të ashtëquajterve armiq, që bënin dje sikur vriteshin me njëri-tjetërin në Parlament që kanë investuar në kullat, tek bizneset. Në këto dosje ke tendera, të komapnive të këtyre që disa i kanë në emer të babait, të tjerë në emër të vëllait. Kjo është ngjizja që ka ndodhur prej 32 vitesh por shyqyr që SPAK i ka mbyllur veshët dhe nuk dëgjon më ne dhe as konferencat për shtyp apo politikanët.”- tha Hoxha