BREAKING NEWS

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të tjerë shpenzuan 200 milionë euro për t’u kuruar, mjeku Erion Dasho zbardh prapaskenat e forta nga pandemia dhe ngre alarmin për korrupsionin që ka mbërthyer sistemin shëndetësor në vend

20 mijë shqiptarë vdiqën nga Covid-19 dhe mijëra të
x
BREAKING NEWS

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën strehuesit të Sali Berishës, kryeministri konfirmon lidhjet me “non gratën” nëpërmjet Bashkim Ulajt dhe pranon konfliktin e interesit që i ka dhënë koncesione

Edi Rama vizitë në Kroaci për t’i bërë qokën
x
BREAKING NEWS

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas modelit kroat, ja si OLAF shkaktoi “tërmet” në Zagreb dhe si përfunduan në pranga zyrtarët që abuzuan me fondet e BE

Ish-ministrja Frida Krifca dhe zinxhiri drejtues i AZHBR drejt arrestimit sipas
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për aferën e “Gërdecit”, si e raportoi Ambasada e SHBA tragjedinë, zbardhet kabllogrami amerikan që fundos Shkëlzen Berishën

Ja çfarë zbuloi kreu i SPAK Altin Dumani në vitin 2010 për
x
BREAKING NEWS

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir Beqjas

Në SPAK ka plasur sherri për datën e arrestimit të Ilir
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të Berishës, Shkëlzenit, Ilir Beqajt, Frida Krifcës, Belinda Ballukut e Mirela Kumbaros dhe nxjerr zbuluar skandalin e Ramës me deklaratën që KFOR të marrë nën patronazh veriun e Kosovës

Spartak Ngjela flet për dosjet në SPAK të dhëndrit të
x
BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x

Aktualitet

Arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit nga SPAK, gazetarja Llabani zbardh detaje të reja rreth hetimit: Ka pasur materiale të sjella nga SHBA-ja për Dakon, ja pse vendimi ndaj tij është i vonuar

Arrestimi i ish-kryebashkiakut të Durrësit nga SPAK, gazetarja Llabani

Gazetarja Anduena Llabani shprehu për “Top Story” disa nga detajet rreth hetimit që u bë për Vangjush Dakon, situatë e cila çoi në arrestimin e tij.

Sipas saj vendimi i SPAK për vënien në pranga është i vonuar, ndërkohë ka materiale që SHBA-ja ka sjellë rreth personit të shpallur non grata nga ata.

 “Çështja është kopsitur. Përderisa mësojmë se ka materiale të sjella nga SHBA-ja, kjo është arsyeja që është vonuar kërkesa e SPAK për arrestimin e tij. Vendimi për Dakon është një drejtësi e vonuar. Në Durrës më parë nisi një hetim për ndërtesat e dëmtuara, përse në atë kohë Vangjush Dako u la jashtë.

Nuk shkoi asgjëkund, askush nuk foli për përgjegjësinë që patën këta zyrtarë për ndërtesat që morën jetë njerëzish. A nuk ishte Dako përgjegjës për këto leje. Dosja për të cilën kreu i SPAK ka hetuar, janë materiale që nuk kanë ardhur vetëm nga jashtë, që nga shpallja non grata, ka edhe një hetim pasuror që ka nisur për të.

Kemi dy akuza për shpërdorim detyre, nuk kemi të bëjmë me një krim të organizuar, por këtu çfarë nuk bën vaki”, u shpreh Gazetarja.