Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestimi i ‘juristes’ mashtruese/Zbulohet e shkuara e saj e errët, si u vu në pranga në kohën kur ishte sekretare e ish-ministres Harito (Jeta luksoze e përmetares dhe kë zhvaste)

Postuar: 15/11/2019 - 14:36

Amarilda Leka është arrestuar ditën e sotme pas një hetimi që ka zgjatur rreth një vit. Ajo akuzohet sa i ka zhvatur me mashtrime 50 mijë euro një shtetasi me inicialet B.Z. që ndodhej në burg, me premtimin se do të ndikonte që ai të lirohej.

Mirëpo kjo nuk është hera e parë që 33-vjeçarja përmetare arrestohet, pasi për një histori të ngjashme është arrestuar edhe në vitin 2015.

E njohur asokohe si sekretarja elektorale e Milena Haritos, Amarilda Leka u arrestua për korrupsion. Ajo është punësuar në vitin 2014 në Gjykatë dhe Leka u arrestua me akuzën e mashtrimit, shkruajnë mediat e asaj kohe.

Ajo dyshohej se kishte përfituar shuma të konsiderueshme parash nga të afërm të personave që vuajnë dënimin në burg.

Asokohe ishte 29-vjeçce dhe premtonte se do t’ju ofronte ndihmë duke ndikuar në funksionarë të lartë të drejtësisë me qëllim nxjerrjen e tyre nga vendi i vuajtjes së dënimit.

Me sa duket Amarilda Leka i paska shpëtuar drejtësisë asokohe dhe nuk e ka harruar ‘vesin’ e saj të keq të mashtrimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2019 - 20:00

Gazetari Artan Hoxha zbuloi detaje të rëndësishme nga atentati i mbrëmshëm në Peqin ku u vra Andi Zylyfi dhe mbeti i plagosur Andi Uruçi.

Postuar: 14/12/2019 - 17:13

Një një shqiptar është arrestuar mbrëmjen e kaluar në Itali, pasi policia i gjeti një sasi lëndë

Postuar: 14/12/2019 - 16:53

Gazetari Artan Hoxha, i ftuar në studion e Abc News edhe për kapjen e 670 kilogramëve kokainë që

Postuar: 14/12/2019 - 16:36

Specialistët e Interpol Tirana arritën të ekstradonin nga Duesseldorfi në Gjermani, 39 vjeçarin Y

Postuar: 14/12/2019 - 16:22

Sa i përket arrestimeve për shembjen e godinës tek Kavalishenca, gazetarja Klodiana Lala tha se a