Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohen 3 shqiptarë në Mal të Zi, kapen me 65 kg marijuanë

Postuar: 26/09/2018 - 10:51

Policia e Malit të Zi ka arrestuar tre shtetas shqiptarë, të cilët u kapën me rreth 65 kilogramë marijuanë.

Në pranga janë vënë shtetasit I.K 24 vjeç dhe A.L 23 vjeç, të cilët akuzohen për veprën penale të prodhimit dhe tregtimit të lëndëve narkotike. Ndërsa shtetasi tjetër shqiptar E.B 29 vjeç u arrestuar pasi ka ndihmuar dy personat e tjerë për të monitoruar situatën dhe për t'i treguar rrugën e transportit të drogës.

Droga u dërgua në Qendrën e Mjekësisë Ligjore.

Ndërsa prokurori i shtetit në Podgoricë urdhëroi që të tre personat të arrestohen  dhe të ngrihet një padi penale për ta.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/12/2018 - 15:36

Policia bashkiake vazhdon terrorin në Tiranë.

Ata kanë nisur aksionin për spastrimin e rrugëve të kryeqytetit nga shitësit ambulant.

Postuar: 14/12/2018 - 15:25

Pas protestës 10-ditore të studentëve të cilët kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave të tyre Rektori

Postuar: 14/12/2018 - 14:54

Një tjetër person u arrestua në kuadër të operacionit ‘Vol-Vo 4’, i cili ishte shpall

Postuar: 14/12/2018 - 14:52

Kuvendi i Kosovës ka miratuar me  107 vota pro,  asnjë  kundër dhe 1 abstenim form

Postuar: 14/12/2018 - 14:45

Këshilli i Evropës ka reaguar ditën e sotme sa u përket gjetjeve të Komisionit të Venecias mbi pr

Postuar: 14/12/2018 - 14:22

Pas protestës 10-ditore të studentëve të cilët kërkojnë plotësimin e 8 kërkesave të tyre, Senati

Postuar: 14/12/2018 - 14:08

Tarifa të përballueshme, më shumë para për arsim, luftë kundër korrupsionit: Prej ditësh studentë