Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohen dy persona në Berat me kokainë, në pranga edhe një i tretë, ja arsyeja

Postuar: 12/09/2018 - 09:13

Pas një kontrolli të ushtruar në vendin e quajtur “Ura e Velabishtit”, policia ka arrestuar në flagrancë dy persona të cilët kishin me vete një sasi e vogël kokaine. Në pranga kanë rënë shtetasit Klodian Papa, 35 vjeç, banues në lagjen “30 Vjetori dhe Toli Vodica, 31 vjeç, banues në lagjen “22 Tetori”.Gjithashtu nga policia është arrestuar edhe Refat Paja, 33 vjeç, banues në lagjen “10 Korriku'’për veprën penale "Moskallëzim krimi".

Njoftimi i policisë:
 
Nga Seksioni për Hetimin e Trafikut të Paligjshëm dhe Narkotikëve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:
 
•Klodian Papa, 35 vjeç, banues në lagjen “30 Vjetori.
•Toli Vodica, 31 vjeç, banues në lagjen “22 Tetori”.
•Refat Paja, 33 vjeç, banues në lagjen “10 Korriku'’, Berat. 
 
Arrestimi i tyre u bë pasi nga kontrolli i ushtruar nga sherbimet e policisë, në vendin e quajtur “Ura e Velabishtit”, shtetasve Klodian Papa dhe Toli Vodica i'u gjetë një sasi e vogël lëndë narkotike e dyshuar kokainë. 
 
Shtetasi Refat Paja u arrestua për veprën penale "Moskallëzim krimi"
 
Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, “Prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike”, parashikuar nga neni 283/2 , "Moskallëzim krimi", parashikuar nga neni 300 i Kodit Penal.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 4. Total votes: 2

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 14:16

Kufijtë e jashtëm të Shqipërisë shumë shpejt mund të ruhen nga mijëra agjentë të Frontex, agjencisë europiane të mbrojtjes së kufijve.

Postuar: 19/09/2018 - 14:04

“Kur mësova tradhtinë e burrit, u trondita. Por e fala për familjen dhe dashurinë tonë.

Postuar: 19/09/2018 - 14:01

Pas dhunës barbare ndaj një biznesmeni në Tiranë ka reaguar edhe ish Kryeministri Berisha.

Postuar: 19/09/2018 - 13:51

Ministrin e Jashtëm gjerman Heiko Maas e gjeti ditëlindja e tij e 52-të në vizitën zyrtare në Tir

Postuar: 19/09/2018 - 13:34

Detaje të reja zbulohen për sherrin e ndodhur mes dy personave në zonën e ‘Unazës së Re&rsq

Postuar: 19/09/2018 - 13:23

Për të treten dite radhazi rreth 300 nxënës të shkollës 9-vjecare në Mengël të Elbasanit kanë boj

Postuar: 19/09/2018 - 13:22

Harta e Sigurisë Ushqimore dhe Ndryshimeve Klimatike, prodhuar nga Programi Botëror i Ushqimit të