Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohen tetë shqiptarë në Bari, midis tyre edhe një grua (Detaje)

Postuar: 22/09/2018 - 16:59

Tetë qytetarë shqiptarë dhe dy turq janë arrestuar nga policia kufitare italiane në portin e Barit gjatë gushtit e shtatorit në kuadrin e operacioneve kundër kriminalitetit të organizuar. Mbi tre prej shqiptarëve rëndonin mandat arresti me burg nga prokuroritë e Ankonës, Ascoli Picenos e Riminit, për trafik ndërkombëtar droge,  ndërsa dy durqit akuzohen për r favorizim të imigracionit të paligjshëm.

 
Pesë shqiptarët e tjerë janë arrestuar për krime të ndryshme ndaj sigurimeve shoqërore dhe pronës.Midis tyre është edhe një grua, për të cilën Prokuroria e Catanias kishte nxjerrë mandat arrestin për trafik droge.Shqiptarja duhet të vuajë një dënim përfundimtar prej tetë vitesh burg.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 6

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/10/2018 - 16:35

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar detaje të reja nga mega-operacioni që goditi anëtarët e 4 bandave kriminale e çoi në pranga 27 persona.

Postuar: 22/10/2018 - 16:17

Pas kërkesës së Prokurorisë, Gjykata e Kukësit ka dhënë masën e sigurisë për 5 të arrestuarit pas

Postuar: 22/10/2018 - 16:05

Është dorëhequr nga detyra drejtori i Patentave, Arben Isaraj. Dorëheqja i është dorëzu

Postuar: 22/10/2018 - 15:32

Aksionet dhe arrestimet e ditëve të fundit kanë marrë vëmendje të madhe mediatike, jo vetëm në Sh

Postuar: 22/10/2018 - 15:16

 Një makinë me targa greke ka dalë nga rruga dhe për pasojë drejtuesi i saj është plagosur r

Postuar: 22/10/2018 - 14:50

Ajo është 56 vjeçe por duket si 70, e këtë pamje ia kanë shkaktuar vuajtjes por sidomos humbja e

Postuar: 22/10/2018 - 14:39

Del video e megaoperacionit nga Hasi në Sarandë  që çoi në arrestimin e 27 personave.