Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohet 33-vjeçari shqiptar/ Fshehu drogën në xhepin e xhupit, policia i gjen provën që e fundosi (Një bllok shënimesh për...)

Postuar: 20/04/2019 - 19:34

Një 33-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Montesilvano, në Itali, pasi dyshohet për trafik droge.

Sipas mediave italiane, në pranga ka rënë 33-vjeçari me inicialet R.T, i cili prej kohësh jetonte në Itali me dokumenta të rregullta.

33-vjeçari u arrestua ndërkohë që ishte duke lëvizur me një automjet tip “Opel Corsa”, ku polica gjeti 500 gramë kokainë të fshehur në xhepin e xhaketës së tij.

Veç kësaj, policia gjeti edhe një provë mjaft të rëndësishme për të zbuluar të gjithë zinxhirin e funksionimit të aktivitetit kriminal, një bllok shënimesh. Shqiptari kishte shkruar në të emrat e personave që bashkëpunonte dhe disa shifra që pritet të transkriptohen nga hetuesit. Aktualisht shqiptari ndodhet i izoluar në burgun San Donato.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/05/2019 - 16:15

Dy punonjësit e policisë dhe inspektori i policisë ndërtimore në Bashkinë në Shkodër të cilët u arrestuan dy ditë më parë për ndërtime pa leje në zonë të mbrojtur ne Velipoje, janë lënë nën masën e sigurisë 'arres

Postuar: 23/05/2019 - 14:34

Tensione në procesin gjyqësor ndaj Emiljano Shullazit dhe grupit të tij.

Postuar: 23/05/2019 - 14:28

Policia e Vlorës ka ndërhyrë në kohë duke parandaluar përshkallëzimin e një konflikti.

Postuar: 23/05/2019 - 13:58

Zbardhet dëshmia e dy punonjësve të arrestuar pak ditë më parë në aeroportin e Rinasit, pasi akuz

Postuar: 23/05/2019 - 13:50

Prokuroria e Krimeve të Rënda pas rihapjes së dosjes së masakrës së Peshkëpisë ka marrë sot në py

Postuar: 23/05/2019 - 13:40

Në kuadër të masave për parandalimin e kultivimit të lëndëve narkotike, policia po zhvillon aks

Postuar: 23/05/2019 - 13:24

Një aksident ka ndodhur sot në mesdite në rrugën Tiranë-Fushë-Krujë në afërsi të Valiasit.