Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohet burri në Fier/ Kërcënoi me pistoletë lodër të riun

Postuar: 12/09/2018 - 17:52

Një 48 vjeçar është arrestuar nga Policia në Fier pasi ka kërcënuar me pistoletë lodër një person.

Mësohet se shtetasi me inicialet A. Z., banues në lagjen “18 Shkurti” ka kërcënuar me pistoletë lodër në formë çakmaku, për motive të dobëta 39 vjeçarin me inicialet A. E.

Sakaq, materialet janë referuar në Prokurorinë e Fierit për veprime tëë mëtejshme.

“Më datë 11.09.2018, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për shtetasin A.Z., vjeç 48, banues në Fier, pasi në lagjen ‘8 Shkurti”, për motive të dobëta, ka kanosur me pistoletë lodër në formë çakmaku shtetasin A.E., vjeç 39, banues në Fier. Neni 84 i Kodit Penal”, thuhet në njoftimin e policisë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/11/2018 - 11:54

Prokurori i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, Shpëtim Kurti është njëherazi kandidat për Këshillin e Lartë të Prokurorisë është përballur me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit si pjesë e listës prioritare të v

Postuar: 22/11/2018 - 11:48

Banorët e Astirit po protestojnë para ambienteve të jashtme të Kuvendit, duke kërkuar që të takoj

Postuar: 22/11/2018 - 11:48

Një konflikt pronësie nisi mëngjesin e djeshëm në zonën e ish-Bllokut, në rrugën “Vaso Pash

Postuar: 22/11/2018 - 11:39

Përpos deputetëve të opozitës sot në protestën para Kuvendit në mbështetje të banorëve të Unazës

Postuar: 22/11/2018 - 11:32

Kanë mbetur të lënduar 6 efektivë policie si dhe zv.drejtori i Tiranës,  Dhimitraq Ziu, nga

Postuar: 22/11/2018 - 11:31

Një prej protestueseve ka humbur ndjenjat përpara Kuvendit, pas përplasjes me punonjësit e polici

Postuar: 22/11/2018 - 11:28

Gjatë protestës së sotme tek Parlamenti protestuesit kishin në duar flamuj amerikanë.