Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohet 'i forti' i Vlorës

Postuar: 12/09/2018 - 12:18

Policia e Vlorës ka arrestuar në flagrancë Edison Rexhon, 36 vjeç.

Arrestim i tij u krye në në lagjen “28 Nëntori” në rrugën pranë vendit të quajtur “Ish-Shtëpia e Oficerave”, pasi në momentin e kapjes në flagrancë, Edison Rexho ka hedhur në tokë një armë zjarri tip Automatik model 56, të cilën e posedonte pa leje.

U sekuestrua në cilësinë e provës materiale:

– 1 armë zjarri automatik model 56,

– 1 krëhër i mbushur me 10 fishekë të kalibrit 7.62 mm, të cilin e mbante pa leje.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të tij për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve luftarake, armëve shpërthyese dhe municionit” parashikuar nga neni 278 i Kodit Penal.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 1. Total votes: 9

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/09/2018 - 21:26

Gazetari investigativ Artan Hoxha thotë se sipas një raporti të Ministrisë së Brendshme, familja Bajri është një ndër katër familjet më të rrezikshme në Shkodër, por jo e para.

Postuar: 24/09/2018 - 21:16

Mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Real Story”, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhaf

Postuar: 24/09/2018 - 21:01

Gazetari investigativ, Artan Hoxha i ftuar në emisionin “5 pyetjet nga Babaramo”

Postuar: 24/09/2018 - 20:59

I pyetur nga gazetari Ilir Babaramo, gazetari Artan Hoxha ka thënë se shtyrja e gjyqit të Shullaz

Postuar: 24/09/2018 - 20:20

Miqësia është e shenjtë dhe e shtrenjtë, por jo në të gjitha rastet.

Postuar: 24/09/2018 - 20:02

Një aksident i çuditshëm ka ndodhur në Tiranë.

Postuar: 24/09/2018 - 19:50

Gazetari dhe producenti Artan Rama ka kërkuar nga aktivistët dhe aktorët që të ngrejnë çadrat në