Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohet në Itali shqiptari i shpallur në kërkim ndërkombëtar, ja për çfarë akuzohet

Postuar: 18/09/2018 - 20:54

Një 42-vjeçar është arrestuar nga policia italiane në rajonin e Tordinos, pasi rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar.
 
Ndaj tij, siç shkruajnë mediat italiane, ishte lëshuar një urdhër arresti ndërkombëtarnga Gjykata e Apelit në Durrës, nën akuzën e trafikut të paligjshëm të automjeteve midis Italisë dhe Shqipërisë.
 
42-vjeçari, në nëntor të vitit 2002, u kap duke ngarë një makinë të madhe, të vjedhur në Itali dhe e rishitur në Shqipëri për një shumë prej 12 mijë eurosh.
 
Njeriu, siç ishte urdhëruar nga Gjykata e Apelit e L'Aquila, u transferua në Castrogno.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 10

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 10:10

Aksioni i djeshëm i policisë në bashkëpunim me Krimet e Rënda që çoi në arrestimin e 27 personave pritet të nxjerrë në dritë personazhe të njohur të botës së krimit që janë të implikuar në këtë aktivitet kriminal.

Postuar: 23/10/2018 - 07:38

Në një konferencë të posaçme për mediat, kryeprokurorja e Krimeve të Rënda, Donika Prela, ka dalë

Postuar: 23/10/2018 - 07:37

Zbardhen përgjimet që çuan në burg ish drejtorin e burgjeve Arben Çukon.

Postuar: 23/10/2018 - 07:33

Ditën e djeshme kanë dalë përpara togave të zeza për t’u njohur me masën e sigurisë 5 të ar

Postuar: 23/10/2018 - 07:32

Një fëmijë i vogël, është aksidentuar nga një motor në Fier.Mësohet se një motor tip “Dayan

Postuar: 23/10/2018 - 07:12

Parashikim i motit sot pritet të jetë me kthjellime dhe varanësira, por nuk do të mungojnë edhe r

Postuar: 22/10/2018 - 23:50

Gazetari i njohur Flamur Vezaj ka komentuar arrestimet e fundit.