Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohet në Londër bosi shqiptar

Postuar: 20/06/2018 - 19:02

Një 31-vjeçar shqiptar është arrestuar sot në Londër pasi akuzohet për trafik të qenieve njerëzore.

I konsideruar nga mediat britanike si bosi i trafikut të qenieve njerëzore  Alket Dauti akuzohet se qëndron pas tentativës për të ndihmuar qindra burra, gra e fëmijë të hyjnë ilegalisht në Angli, duke negociuar me shoferët e kamionëve që kryenin transportin e tyre në dhoma frigoriferike.

Dauti u vu në pranga falë një operacioni të përbashkët të policisë britanike dhe asaj belge. Autoritetet në Belgjikë besojnë se Dauti është pjesë e një rrjeti të mirëstrukturuar të trafikut të emigrantëve.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 13

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/09/2018 - 12:29

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “TVSH” duke vënë në pranga 4 persona që kishin krijuar një skemë mashtrimi dhe akuzohen se i kanë shkaktuar shtetit një dëm prej 350 milionë lekësh të r

Postuar: 22/09/2018 - 12:29

Pak orë pasi policia e Shtetit dhe prokuroria njoftuan për rezultatet e operacionit “Oaz&rd

Postuar: 22/09/2018 - 12:16

Mjekët dhe infermierët e spitalit të Shkodrës që u arrestuan për ‘shpërdorim detyre’

Postuar: 22/09/2018 - 12:10

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka zbuluar të tjera detaje sot pas arrestimit të 11 personave d

Postuar: 22/09/2018 - 12:07

Forcat Operacionale të Policisë së Tiranës arrestuan dje “të fortin” e Shkodrës, Safe

Postuar: 22/09/2018 - 11:50

Detaje të tjera dalin në dritë nga aktiviteti i bandës kriminale ‘Bajri’ në Shkodër,

Postuar: 22/09/2018 - 11:29

Donika Prela, drejtuese e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, ishte sot e pranishme në ambientet e D