Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Arrestohet punonjësi i policisë në Rinas, ja për çfarë akuzohet (Emri)

Postuar: 21/09/2018 - 22:40

Një efektiv punonjës policie është arrestuar në Rinas së bashku me një shtetas turk. Mësohet se në pranga ka përfunduar punonjësi i policisë  Gazmir Dega pasi akuzohet për shpërdorim detyre.

Njoftimi

Ne vijim te operacionit, SHÇBA ka ndaluar ne oret e mbremjes edhe 1 punonjes policie dhe 1 shtetas turk, per korrupsion aktiv dhe efektivi si i akuzuar per dhenie ndihme per kalim te paligjshem dhe shperdorim detyre.

Te ndaluarit jane:

– Gazmir Dega, punonjes policie ne Komisariatin nr 1 ne Tirane

– Servet Aksoy, 44 vjeç, nga Turqia.

Me heret, ne kuader te ketij operacioni eshte arrestuar ne flagrance nje kontrollore e Komisariatit Rinas pasi dyshohet se lejoi kalimin e paligjshem te 7 shtetasve turq.

Hetimet po vijojnë, njoftuan burime zyrtare.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2018 - 22:23

Debate të forta dhe tensione kanë shoqëruar garën për zgjedhje të kryetarëve të grupseksioneve në Partinë Demokratike në Shkodër.

Postuar: 23/10/2018 - 22:17

Përveç ish-deputetit të Partisë Socialiste, Arben Ndoka, në pranga për akuzën e tjetërsimit të pr

Postuar: 23/10/2018 - 22:15

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Postuar: 23/10/2018 - 22:12

Në emisionin e sotëm ‘Dritare’ në News24, u diskutua për arrestimet e bëra së fundmi

Postuar: 23/10/2018 - 21:45

Gazetarja Klodiana Lala ka pohuar se ka dyshime që Admir Hoxha, ideatori i laboratorit të drogës

Postuar: 23/10/2018 - 21:37

Gazetarja Klodiana Lala u ndal mbrëmjen e sotme te dosja ku thuhet se kryebashkiaku Vangjush Dako

Postuar: 23/10/2018 - 21:35

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në ‘Provokacija’ tha se sado që të goditet një grup krim