BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Aktualitet

Arta Marku i dorëzoi dje detyrën, Olsian Çela e nis ‘furishëm’ punën, shkon me urgjencë në Durrës

Arta Marku i dorëzoi dje detyrën, Olsian Çela e nis

Ditën e djeshme ish-kryeprokurorja Arta Marku i dorëzoi detyrën si Prokuror i Përgjithshëm ish-shokut të saj të klasës, Olsian Çelës.

Menjëherë pas marrjes së detyrës Olsian Çela ka nisur punën nga Durrësi. Mësohet se kryeprokurori Çela ka shkuar për të inspektuar hetimet për ndërtesat e shembura nga tërmeti.

Kujtojmë që Olsian Çela u zgjodh nga Kuvendi me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim.

Çela u rendit i pari në listën e KLP-së duke lënë pas ish-kryeprokuroren e përkohshme të përgjithshme Arta Marku dhe Fatjona Memçaj.