Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Artan Hoxha bën paralajmërimin e fortë: Janë futur fonde për të shkaktuar kaos në Shqipëri, ja kush i ka sjellë

Postuar: 14/03/2019 - 21:53

Artan Hoxha i ftuar në emisionin “Real Story” ka folur për dyshimet lidhur me ndikimin rus në Shqipëri.

Sipas gazetarit Hoxhas, Rusia duke qenë një nga armiqtë natyralë në Bashkimit Europian, dhe është aktiv si shtet për të penguar vendet e Ballkanit të bëhen pjesë e BE-së.

“Sigurisht që kush janë armiqtë natyrat të BE-së, padiskutimk që rusët janë aktiv. Nga informacionet që kam mësuar unë, ka infomacion që ka të bëjë me ngjarjet e fundit. Një nga dyshimet është se nga jashtë janë futur fonde që të sigurojnë një situatë kaosi në Shqipëri.Dyshimi ishte për një rast, që mund të synonte së pari mbarëvajtjen e protestës që mund të shkaktonte pasoja, edhe për protestuesit.

Nga prokuroria dje duhet të ishte lideri i PD-së për të dhënë deklarimin bazë që ka ardhur nga ShBA në lidhje me çështjen e  fondeve që janë përdorur për zgjdhjet e 2017. ‏Informacioni nga SHISH ka ardhur kryesisht nga Shërbimet partnere dhe më pas e ka marrë Shërbimi ynë. Është vënë në lëvizje për të zbuluar.",- tha Hoxha. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/03/2019 - 20:54

Disa ditë pas vrasjes tragjike të 62-vjeçari Haxhi Baxhinofski, te Kodrat e Liqenit, vetëdorëzohet autori Islam Mylkaj.

Postuar: 20/03/2019 - 20:30

Disa ditë pas vrasjes tragjike të 62-vjeçari Haxhi Buxhinoski, te Kodrat e Liqenit vetëdorëzohet

Postuar: 20/03/2019 - 20:18

Biznesmeni Ferdinand Polia u ekzekutua sot pasdite me armë zjarri me breshëri në Shkodër.

Postuar: 20/03/2019 - 19:09

Banorët e Unazës së Re kanë djegur në mënyrë demonstrative një pankartë me fytyrën e kryeministri

Postuar: 20/03/2019 - 18:50

  Një sasi prej 328 kg hashash është sekuestruar nga policia në Vlorë gjatë një operacioni t

Postuar: 20/03/2019 - 18:10

Banorët e Unazës së Re janë thirrur për tu pyetur në polici, pranë komisariatit nr.6 për bllokimi

Postuar: 20/03/2019 - 17:57

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në fshatin Grudë të njësinë administrative Gruemirë, ku biznes