Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Artan Hoxha lëshon 'bombën': Ja pse 'Eskobarin e Ballkanit' mund ta ekstradojë DEA amerikane

Postuar: 18/01/2019 - 23:29

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar këtë të premte se DEA amerikane mund ta ekstradojë Balilin në SHBA, nëse gjykon apo ka mjaftueshëm prova për implikimin e tij në trafiqe droge në nivelit ndërkombëtar.

Hoxha tha se ekziston si mundësi ektradimi I Balilit drejt SHBA-ve apo edhe Greqisë.

Hoxha: DEA përfshihet në organizata të mëdha kriminale. Nëse DEA ka prova, DEA mund të kërkojë ekstradimin e Kelmend Balilit. Nëse ka bërë krim që ka lidhje me interesat e SHBA, Balili ekstradohet.

Gazetari tha gjithashtu se në gjykimin e tij Klement Balili mund të ketë informacione në lidhje me shumë politikanë shqiptarë, madje edhe prova kundër tyre, por sipas tij ai nuk do të flasë.

Hoxha: Unë do doja që për shkak të kontakteve të tij do doja që të fliste. Ai nuk flet, jo vetëm kjo por nuk do të përdorë as materialet që mund të ketë prej tyre... por ka edhe anë shtrënguese, pasi mos harro se përmendëm dhe DEA-n

Më tutje Hoxha parashikoi se dënimi që Balili do të marrë në Shqipëri nuk do të jetë i atij “niveli” sa edhe emri me të cilin njihet ai, si “Eskobari I Ballkanit”.

Hoxha: Juristët e kanë mësuar atë sesi të përfitojë nga hapësirat që ka në ligj. Ai mund të përfitojë gjykim të shkurtuar, nga vetëdorëzimi, pra ai ka ardhur në kushtet që të përfitojë nga dënimi.

Mendoj që me provat që janë deri tani, dënimi që do të marrë do të jetë jo si ai për emrin që është folur deri më sot për të.

 

 

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/08/2019 - 23:29

Persona që kanë qenë të pranishëm në restorantin "Panorma" në Porto Palermo në momentin kur ka ndodhur incidenti mes pronarit Mihal Kokëdhima dhe grupit të turistëve spanjollë, japin dëshmi mbi atë se çfarë

Postuar: 18/08/2019 - 23:25

 Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani ku një shqiptar 43-vjeçar i ka marrë jetën ish-b

Postuar: 18/08/2019 - 23:13

Një autobus është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në autostradën Tiranë-Elbasan dhe si

Postuar: 18/08/2019 - 22:55

Në lidhje me incidentin e disa ditëve më parë në Porto Palermo, ku u konfliktuan 5 turistët spanj

Postuar: 18/08/2019 - 21:40

Moti do të vijojë që të jetë i kthjellët edhe në ditët në vijim, duke iu larguar temperaturave ek

Postuar: 18/08/2019 - 21:10

Aktorja e mirënjohur, Marjana Kondi ka reaguar pasi kryeministri Rama bëri një postim duke e

Postuar: 18/08/2019 - 20:59

 Policia gjermane po nxjerr detaje të reja nga vrasja e 19-vjeçarit Keidi Pasha natën 13 gus