Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Artan Hoxha përmend emra: Në këtë grup kriminal janë të përfshirë dhe biznesmenë

Postuar: 14/09/2018 - 15:49

Gazetari , Artan Hoxha ka zbuluar detaje nga operacioni i zhvilluar sot nga forcat RENEAnë fshatin Remas të Divjakës.

Sipas tij përveç Laert Haxhiut personi tjetër që kërkohej ishte Orgest Bilbili, autori i dytë i dyshuar për masakrën e Lushnjes, ngjarje e ndodhur 11 shtatorin e vitit 2017.

Hoxha tha se ky grup kriminal ka nën kontroll Lushnjen që prej tetorit të vitit të kaluar. Këta personat e sipërpërmendur kanë plagosur nipin e Aldo Bares. Në dy raste të tjera informacioni për operacionin e kapjes së tyre është dhënë vetëm drejtuesve të policisë së qarkut Fier dhe jo drejtuesve lokalë dhe prapë ka dështuar operacioni për kapjen e tyre”-tha Artan Hoxha.

Gjithashtu ai tha se “lapsus i policisë apo i qëllimshëm kjo nuk dihet po fatki është se janë të lirë dhe shumë të rrezikshëm”.

Po ashtu Hoxha tha se këta persona kanë mbështetje edhe nga biznesmenë.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 1

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/09/2018 - 22:47

Detaje të reja janë zbuluar nga aksidenti i rëndë i ndodhur rreth orës 20:45 mbrëmjen e sotme në aksin Shkodër-Mjedë ku një makinë u përplas me motor.

Postuar: 23/09/2018 - 21:47

Njëri nga autorët që dhunuan barbarisht gruan 55 vjeçare në Durrës ka rënë në prangat e Policisë.

Postuar: 23/09/2018 - 21:24

Një aksident tragjik ka ndodhur në Vaun e Dejës në Shkodër mbrëmjen e sotme.

Postuar: 23/09/2018 - 21:23

Një 34 vjeçar është shpallur në kërkim nga Policia pasi ka shtirë në ajër me armë si dhe ka kërcë

Postuar: 23/09/2018 - 21:02

Policia e Elbasanit ka identifikuar autorin e dyshuar që qëlloi me armë zjarri në ajër tek vend

Postuar: 23/09/2018 - 20:52

Një person ka humbur jetën si pasojë e përplasjes së një makine me një motor.

Postuar: 23/09/2018 - 20:44

Pas arrestimit të Safet Bajrit në Shqipëri, ministri i Drejtësisë belge Koen Geens është shprehur