Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Artan Hoxha publikon fotot, u bën thirrje politikanëve: Mos guxoni të fusni hundët e ti përdorni!

Postuar: 22/10/2018 - 23:17

Gazetari investigativ, Artan Hoxha, ka publikuar dy foto në rrjetet sociale, ku kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri Sali Berisha shfaqen në krah të ish-kampionit të botës në mundje, Elis Gurit, i cili është arrestuar si i përfshirë në trafikun e heroinës në laboratorin e Hasit.

Artan Hoxha i bën thirrje Berishës e Ramës, por edhe të gjithë politikanëve të tjerë, të mos fusin hundët në çështje hetimore, pasi vetëm do të bëjnë lëmsh veten e tyre. Sipas Hoxhës, asnjë politikan sot nuk mund të guxojë të përdorë emrin dhe imazhin e Gurit për qëllime politike, pasi të gjithë kanë bërë foto me të kur ishte kampion bote.

Kur politika fut hundet ne ceshtje hetimore vetem ben lemsh veten e vet...
Kampioni i botes ne peshen e rende ne mundje, i shpallur ne shtator 2011 ne Stamboll, shkodrani Elis Guri, i arrestuar gjate operacionit "Volvo 4" sigurisht qe eshte ne poziten me te veshtire te jetes se vet. Deri sa te kete nje vendim te formes se prere nga Gjykata, Elisi prezumohet i pafajshem. Ai duhet te provoje para gjykates se eshte i pafajshem per akuzen e trafikut te narkotikeve, ne te kundert e gjithe karriera sportive dhe sakrifica njerezore e tij do te kishin nje fund te tmerrshem. Por deri atehere politikanet e te gjitha ngjyrave duhej te qendrojne larg dhe nuk duhet ta perdorin emrin dhe imazhin e Elis Gurit per qellime politike, sepse te gjithe kane bere foto me te kur ishte kampion bote...

Ne foto:
1)-Kryeministri Edi Rama me Elis Gurin.
2)-Ish-kryeministri Sali Berisha me Elis Gurin.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2018 - 23:43

Gazetari Gjergj Erebara i krahasoi ndërtimet e rrugëve në vendin tonë permes koncesioneve me një katastrofë të ngjashme me firmat piramidale të vitit 1997.

Postuar: 12/11/2018 - 23:19

 Gazetari Artan Hoxha, të hënën, rrëfeu një histori të dhimbshme në lidhje me të kaluarën e

Postuar: 12/11/2018 - 23:04

Gazetari Artan Hoxha në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan ka thënë se autorite

Postuar: 12/11/2018 - 22:56

Ditët e fundit në vendin tonë është hequr simboli i 100 vjetorit të Pavarësisë, shqiponja e cila

Postuar: 12/11/2018 - 22:04

Ish-oficeri  i anti-drogës, Dritan Zagani, i njohur për denoncimin ndaj grupit të Habilajv

Postuar: 12/11/2018 - 21:56

Pas disa orësh pritje në të ftohtë, është arritur në një marrëveshje mes dy autoriteteve policore

Postuar: 12/11/2018 - 21:47

Partia Demokratike sot deklaroi se kryeministri Edi Rama dhe  kreu i bashkisë Erion Veliaj h