Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Artan Hoxha rrëfen si u arratis Dritan Dajti nga gjykata në 2003

Postuar: 11/02/2019 - 22:41

Në studion e “Opinion” gazetari Artan Hoxha ka treguar momentin e arratisjes së Dritan Dajtit nga gjykata, në vitin 2003.

Sipas Hoxhës, historia e arratisjes ishte kjo:

“Ditën e 17 nëntorit, një oficer i policisë kriminale ku futur në tualetin e gjykatës një pistoletë. Dritan Dajtin e ka sjellë toga. Ai ka patur një xhup që vishej në të dy krahët. Dhe në momentin që ka hyrë në gjykatë policët e togës ishin shumë të vjetër. Ka kërkuar të shkojë në tualet. Ka marr pistoletën. Në korridor u ndesh me prokurorin. Aty ka patur një tentativë për ta ndaluar brenda ambjenteve. Është qëlluar në ajër dhe kur ka dalë jashtë një punonjës ka tentuar ta ndalojë. Ndërkohë përballë gjykatës ka patur të shtëna për të tërheqëur vëmendjen. Sa ka dalë i është lënë një motorr i ndezur, vendosur në sens të kundërt qarkullimi. Policia ka shkuar pas të shtënave, ndërsa ai u largua me motorr.  Ai ka ardhur para drejtorisë së policisë Tiranë, është futur në një tunel aty dhe ka qëndruar 1 muaj në një banesë, duke ndjekur në radio çdo lëvizje, sepse kishte radio policie”.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/02/2019 - 23:14

Policia greke ka publikuar ditën e sotme fotot dhe inicialet e dy shqiptarëve të dyshuar për vrasjen e biznesmenit Aleksandros Stamatiadis, më 2 prill të 2018-ës.
 

Postuar: 15/02/2019 - 22:49

Gazetari Artan Hoxha ka deklaruar se policia ka kërkuar që qytetarët të mos bllokojnë Rrugën &l

Postuar: 15/02/2019 - 22:44

Patosi u trondit këtë mbrëmje nga të shtënat me armë zjarri, ku shënjestër ka qenë një 52-vjeça

Postuar: 15/02/2019 - 22:35

Policia është duke hetuar në një pistë tjetër lidhur me vrasjen një ditë më parë të 49-vjeçares

Postuar: 15/02/2019 - 22:20

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur disa minuta më parë në Patos të Fierit, ku një 53-vjeçar është

Postuar: 15/02/2019 - 22:05

Një 53-vjeçar është qëlluar më armë zjarri dy herë në gjoks mbrëmjen e sotme.

Postuar: 15/02/2019 - 21:58

Një aksident tragjik ndodhi para disa ditësh në qendër të qytetit të Kavajës, përballë Prokuror