Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja çfarë thotë kryeministri Rama  

Vizita në Gjermani për të takuar kancelaren Merkel? Ja
x

Aktualitet

Artan Hoxha tregon hapur çfarë po ndodh në të gjithë vendin dhe paralajmëron: Duroni dhe pak ditë!

Artan Hoxha tregon hapur çfarë po ndodh në të gjithë

Gazetari Artan Hoxha është rikthyer pas në kohë duke kujtuar parcelat me kanabis të 4 viteve më parë. Për gazetarin nuk ka ndryshuar asgjë, veçse është rritur çmimin në tregun ndërkombëtar dhe vendas. “Thjeshte eshte rritur çmimi ne tregun nderkombetar dhe padiskutim eshte rritur çmimi ne tregun vendas. Nese para 4 vitesh, kushtonte 1000 euro kur e zbarkoje ne Itali, sot 1000 euro, ta blejne ne fund te parcelës”, shkruan Hoxha.

Postimi i Hoxhës

Nostalgji...

Duke germuar ne arkive...

U ka marre malli per pak gjelberim, ne keto dite te nxehta vere?!

Nuk ka ndryshuar ndonje gje e madhe.

Thjeshte eshte rritur çmimi ne tregun nderkombetar dhe padiskutim eshte rritur çmimi ne tregun vendas.

Nese para 4 vitesh, kushtonte 1000 euro kur e zbarkoje ne Itali, sot 1000 euro, ta blejne ne fund te parceles.

U shtua fuqia punetore, nga krahu i lire qe e izoloi covid19 ne Shqiperi, apo nga “pagat e luftes” te paketes Rama-Ahmetaj, qe nuk mberriten kurre tek ata qe ishin te papune.

Sigurisht nuk ka me parcela te mbjella me hektare te tere, por ka parcela te vogla, shperndare si kerpudhat mbas shiut, ne te gjithe vendin...

Jemi mire, jemi mire...

Duroni dhe pak dite, sa te mbledhim doren e pare te prodhimit...