BREAKING NEWS

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me Amerikën, ishte aq mendjelehtë. Shpëton vetëm nëse ikën në...

Llallën e pret burgu, Spartak Ngjela: Mendonte se do fitonte luftën me
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia bën lëvizjen e menjëhershme

SPAK lëshon urdhër arrestin për Adriatik Llallën, Policia
x
BREAKING NEWS

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë ambasadorja Yuri Kim, paralajmëron aksion kundër zyrtarëve të korruptuar: Askush nuk është mbi ligjin!

Fundoset Adriatik Llalla, REAGON për herë të parë
x
BREAKING NEWS

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron zhvillime: Drejtësia e re po vepron! E gjithë armata e punonjësve të drejtësisë ishte e lidhur me...

Adriatik Llalla dënohet me burg, Frrok Çupi bën
x
BREAKING NEWS

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon kush e ka radhën pas Sali Berishës dhe paralajmëron ‘TËRMET’ në skenën politike shqiptare: Ky politikan është një model skizofrenik. Rama mund të detyrohet të...

“Me kë do të fillojë SPAK-u?”/ Spartak Ngjela tregon
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon vendimet marra

Përfundon mbledhja e Këshillit të Ministrave, Ahmetaj zbulon
x
BREAKING NEWS

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në drejtësi”, Klodiana Lala zbulon informacione për vendndodhjen e ish-kryeprokurorit: Më kanë ardhur foto! Avokati paraqiti akt ekspertimin, vuan nga një sëmundje e…

“Adriatik Llalla, kurbani i parë i reformës në
x
BREAKING NEWS

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën, ja çfarë ndodh nëse nuk paraqitet ish kryeprokurori pasi ka një javë që është larguar jashtë vendit

Jepet vendimi përfundimtar, GJKKO dënon me burg Adriatik Llallën,
x

Aktualitet

Artan Hoxha tregon prapaskenat e fotos së Ramës me Ardian Çapjan: Ishte i pari në listën e OFL-së

Artan Hoxha tregon prapaskenat e fotos së Ramës me Ardian

Gazetari Artan Hoxha ka zbardhur detaj nga fotoja e publikuar nga vetë ai pak ditë më parë, ku kryeministri Edi Rama shfaqej me Ardian Çapjan.

Ai tha se biznesmeni në foto, sipas policisë rezulton të jetë i përfshirë në ngjarje kriminale që nga viti 2009, ndërsa fotoja me Ramën është realizuar në  vitin 2017. Po ashtu Hoxha thekson se Rama e ndërmori këtë nismë, duke marrë si shembull vendimin e një gjyqtari në Elbasan, që liroi Florenc Çapjan.

“Pretendimi im ishte përballë një përfaqësuesi të qeverisë, ishte se besushemëria mbi këtë operacion nuk ishte ajo që pritet. Nxora foton  kryeministrit Rama me një nga personat që është i pari në listën e  OFL. Zyrtarisht figuron si biznesmen, ndërkohë në komunikatën e policisë thuhej se akuzohej për një seri vrasjes që fillonin nga 2009 në 2016.  Ne po na thuhej se do goditej krimi dhe unë nxora imazhet e këtij personi në një ambient të mbyllur, për drekë në resortin e tij në një situatë krejt normale, gjatë kohës kur kryeministri është në detyrën kryeministrit”, tha gazetari.