Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Artan Hoxha tregon rrugën si Safet Bajri shpëtoi nga Blegjika dhe erdhi në Shqipëri

Postuar: 24/09/2018 - 22:37

Gazetari investigativ Artan Hoxha, të hënën, deklaroi se Safet Bajri është një nga anëtarët e grupit kriminal, por jo koka e tij.

Hoxha tha në studion e ‘Opinion’, se Bajri është depërtuar nga Belgjika, pastaj në Francë dhe nga aty është dërguar për në Tiranë.

Ai tregoi se Safeti është marrë në pyetje para zgjedhjeve të vitit 2017, ka qëndruar në Shqipëri edhe pse dënimi në Belgjikë është dhënë më vonë.

"Bajri u kthye në një çështje të madhe atje, pasi u diskutua në tre seanca plenare në shtetin belg. Ministri i Brendshëm dhe ai i Drejtësisë, u vunë nën akuzë nga opozita që kanë lejuar një kriminel t’i shmanget drejtësisë blege."-tha Hoxha.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 4. Total votes: 16

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2018 - 11:42

Banorët e zonës së "Astirit" kanë zbarkuar sot sërish para bashkisë, duke protestuar kundër prishjes së banesave të tyre.

Postuar: 15/11/2018 - 11:40

Shtyhet përsëri testimi për gradën Komisar në Policinë e Shtetit.

Postuar: 15/11/2018 - 11:35

Këshilltarët bashkiakë të Tiranës po bojkotojnë mbledhjen e Këshillit Bashkiak në një akt protest

Postuar: 15/11/2018 - 11:33

Banorët e Unazës së re që kundërshtojnë shkatërrimin e shtëpive të tyre pa marrë kompensimin janë

Postuar: 15/11/2018 - 11:26

Protesta e banorëve të Unazës së Re ka hyrë sot në ditën e 12.

Postuar: 15/11/2018 - 11:20

Kreu i grupit parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar sot nga Parlamenti për

Postuar: 15/11/2018 - 11:12

Debuteti socialist Erjon Braçe, njihet nga të gjithë edhe si një tifoz i flaktë i futbo