BREAKING NEWS

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me Covid-19, Ministria zbulon shifrat e 24 orëve të fundit

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me
x

Aktualitet

Artan Hoxha tregon shpërblimin që ishte vënë për “kokën” e lushnjarit të shumëkërkuar që u arrestua sot: Është rast i rrallë, polici nuk e ka njohur se ndryshe...

Artan Hoxha tregon shpërblimin që ishte vënë për

Gazetari investigativ Artan Hoxha tha se polici i cili bëri të mundur arrestimin e Oregest Bilbilit, i dyshuar dhe i akuzuar për një seri ngjarjesh të ndodhura gjatë 8 viteve të fundit në qytetin e Lushnjes ka qenë shumë i guximshëm pasi ai është një person me rrezikshmëri të lartë.

“Në fillim mendova që skuadra operacionale mund të ketë hasur disa drejtime të Orgest Bilbilit. Oficeri i Policisë po ta dinte se me kë kishte të bënte nuk do ta kishte marrë përsipër ta ndiqte i vetëm, por do ta mbante në mbikëqyrje.  Nuk e ka ditur që ishte Orges Bilbili, se po ta dinte do ta vëzhgonte nga larg dhe do të kërkonte përforcime. Është rast i rrallë. Por ka dyshuar kur ka future dorën në çantë.

Shpërblimi vetëm për të dhënë informacion për kapjen e tyre është 50 mijë euro. Nuk është e lehtë që ai të zbërthehet, por asnjëherë nuk i dihet. Do zbardheshin një sëri ngjarjesh,”tha Hoxha në abc news.

Më të lexuarat