BREAKING NEWS

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali Berishën si Pinoçeti me barelë në burg dhe lidhjet e bashkëshortes së tij me Ervis Martinajn

Trondit Artan Hoxha: Ja dosja që do të çojë Sali
x
BREAKING NEWS

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe hetimeve ndaj Ballukut, Agaçit dhe Veliajt, pritet rikonfigurimi i plotë i qeverisjes para zgjedhjeve

Edi Rama shtyn kongresin pas zhvillimeve të fundit të SPAK dhe
x
BREAKING NEWS

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi frymëzohet nga Bashkimi Sovjetik, pas reagimit të Evi Kokalarit, vajza e Sali Berishës fshin postimin, Foltorja hyn në fazën e “ngrënies së vetes së vet”

Kandidatja kryesore në krye të “Foltores” Argita Malltezi
x
BREAKING NEWS

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga SPAK, nga ish-kryeministri, ministra, deputetë e kryebashkiakë dhe zbulon hetimin e sipërmarrësit shqiptar që tentoi t’i krijojë akses mafies ndërkombëtare në vendin tonë, si po blen krimi apartamen...

Dumani rendit pushtetarët që janë marrë nën hetim nga
x
BREAKING NEWS

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të rënda” të politikës, Altin Dumani jep detajet për Berishën, Ramën e Veliajn, flet për policët në shërbim të krimit dhe kërcënimet ndaj prokurorëve specialë, në ndihmë të SPAK 32 skuadra të përbashkëta hetimore...

Ja çfarë po ndodh me hetimet e “peshave të
x
BREAKING NEWS

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe “Sky” kanë rënë ministra dhe deputetë socialistë, Edi Rama gati t’i hedhë në “gojën” e SPAK për të shmangur rrëzimin nga pushteti, ja si ish-kreu i SHISH Visho Ajazi u përfshi në pazare me Saimir T...

Trondit Myslim Murrizi, në përgjimet e “EncroChat” dhe
x
BREAKING NEWS

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas “bombës” së KPA, ja emri pretendent që ka mazhorancën e votave në Këshill

KLP, kush do të zëvendësojë Alfred Ballën pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita Malltezit për t’u katapultuar në krye të partisë fut “zjarrin” brenda Rithemelimit, krahu i djathtë i Sali Berishës del hapur kundër vajzës së ish-kryeministrit

Plas sherri në çetën e “Foltores”, ambicia e Argita
x

Aktualitet

Artur Meçollari jep 'llogari' për herë të dytë në SPAK dhe zbardh detajet: Kam paditur dhe ish-Shefin e Shtabit Bajram Begaj. Ja çfarë ka ndodhur në bazën e Shëngjinit

Artur Meçollari jep 'llogari' për herë të

Për herë të dytë brenda pak ditësh, ish-Zv.komandanti i Forcës Detare Artur Meçollari është thirrur në SPAK për të dëshmuar në lidhje me hetimin që po zhvillohet për pronat e ushtrisë. Ai tha se ish-Shefi i Shtabit dhe zyrtarë të tjerë kanë lejuar një ndërtim 4 katësh brenda bazës ushtarake të shëngjinit në shkelje të rregullave dhe pa autorizimin e Presidentit.

Ish-Zv.Komandanti i Forcave Detare, Artur Mecollari u paraqit për herë të dytë në spak brenda pak ditësh ku dha shpjegime për kallëzimin e bërë ndaj disa zyrtarëve të lartë në lidhje me menxhimin e pronave të ushtrisë.

Artur Meçollari: “Ish-Shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Gjeneral Major, Bajram Begaj, ish-Komandanti i Flotës Detare, Gjeneral-Brigade, Ilir Djepaxhia dhe ish-Komandanti i Policisë Ushtarake, Kolonel Altin Kurtin”

Mecollari tha se ka shpjeguar para prokurorëve shkeljen që ka ndodhur me bazën e ushtrisë në Shëngjin, ku sipas tij është lejuar një ndërtim 4 katësh. 

Artur Meçollari: “Kanë lejuar ndërtimin në pronën e ushtrisë të një godine 4-katëshe. Ata e dinë, dhe duhet të shpjegohen ata”.

Sipas Mecollarit, vendimmarrja për asetet e ushtrisë është kryer në shkelje të procedurave ligjore

Artur Meçollari: “Nuk kanë leje nga Presidenti, pasi është ai autoriteti që vendos për pronat e ushtrisë. Nëse do të jepej me qira duhej të dilte nga plani. Pra, nuk është bërë procedura”.

Për abuzimet me pronat e ushtrise, SPAK ka marrë në pyetje edhe ish-Shefin e Shtabit të ushtrisë Bardhyl Kollçaku dhe ish-ministren e Mbrojtjes, Olta Xhaçka. Hetimi përfshin edhe menaxhimin e bazës së ushtrisë në Sarandë.