BREAKING NEWS

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet i vdekur i riu në Elbasan

E RËNDË/ Sapo kishte bërë vaksinën anti-COVID, gjendet
x
BREAKING NEWS

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria, sinoptikanët në Greqi tregojnë dy qytetet shqiptare që do të përjetojnë temperatura ekstreme!

Dalin pamjet! Fenomeni i rrallë drejtohet edhe për nga Shqipëria,
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete në 24 orët e fundit, ja çfarë po ndodh në spitale

Covid-19 në Shqipëri/ 2,643 të infektuar dhe 6 humbje jete
x
BREAKING NEWS

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë

Ndryshime të reja, ky është vendimi i fundit i qeverisë
x
BREAKING NEWS

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit

Prishja e banesave në zonën e 5 Majit, reagon Avokati i Popullit
x
BREAKING NEWS

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim Basha jep paralajmërimin e fortë

Meta caktoi datën, do futet PD në zgjedhjet në 6 bashki? Lulzim
x
BREAKING NEWS

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme vendore

Vjen reagimi zyrtar nga KQZ, publikon datën e zgjedhjeve të pjesshme
x
BREAKING NEWS

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me Shqipërinë”, Spartak Ngjela zbulon arsyen dhe plas deklaratën e fortë: A do e lejojë Rama këtë?

“Erdogan e do me çdo kusht miqësinë me
x

Aktualitet

Artur Zheji “zbërthen” deklaratën e fortë të Sali Berishës: Ka bërë një gabim taktik! Ja mjegulla që po tenton ti hedhë opinionit publik

Artur Zheji “zbërthen” deklaratën e fortë të

Analisti Artur Zheji, ka komentuar deklaratat e forta të liderit historik të PD-së, Sali Berisha, ku mes të tjerash tha se ambasadorja Yuri Kim duhet të kërkoj të falur për të hyrë në zyrën e tij.

Zheji shprehet se qëndrimet që Berisha shprehu në takimin e mbajtur me gratë në “Foltoren” e Tiranës, përbëjnë akuzat më të rënda drejtuar një diplomati amerikan në Shqipëri.

“Derisa nuk ka patur deri tani, reagimi amerikan do të jetë akt, nuk do të jetë reagim verbal, do të jetë qëndrim në lidhje me këto deklarata, nëse do të ketë. Unë mendoj se në këto 30-vjet nuk ka patur një sulm më të drejtpërdrejtë ndaj një përfaqësuesi të SHBA-ve në Shqipëri, nga kjo që konsumoi doktori në këtë takim me gratë. Unë mendoj se taktikisht ka bërë shumë gabim, por ai e di.

E dyta përpjekja për të ndarë Yuri Kim nga ambasadorja e ShBA-ve, është një koment i tij, është diçka e sforcuar. Yuri Kim dhe ambasadorja amerikane janë 1 person i vetëm dhe jo dy persona. Të mendosh se Yuri Kim mendon si Yuri Kim dhe jo si ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Shqipëri është një mjegull që i hidhet atij auditori dhe ndoshta dhe opinionit publik. Nuk mund të ketë dy persona të ndryshëm në një person juridik të vetëm, ajo është ambasadorja e SHBA-ve dhe kaq. Pasi nuk mundet të aventurohet një diplomat i këtyre përmasave dhe të bëjë deklarata që nuk lidhen me linjën zyrtare të shtetit të saj”, tha Zheji për News24.