Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Asgjësohen 130 rrënjë kanabis në Kurbin, arrestohen 2 vëllezërit

Asgjësohen 130 rrënjë kanabis në Kurbin, arrestohen 2 vëllezërit

Postuar: 13/08/2015 - 19:26

Agjentë të komisariatit të policisë në Kurbin, në vijim të operacioneve për gjetjen dhe asgjësimin e narkotikëve, kanë asgjësuar pasditen e kësaj të enjteje mbi 130 bimë, si dhe kanë arrestuar dy kultivuesit.
 
Sipas burimeve policore lokale, aksioni është ndërmarrë pas informacioneve të mbledhura në rrugë operative. 
 
Në pranga kanë rënë dy vëllezërit Mehdi dhe Gëzim Lilaj, përkatësisht 30 dhe 44 vjeç dhe banues në fshatin Gjorëm.
 
Bimët narkotike janë gjetur nga uniformat blu në oborrin e pasëm të banesës së këtyre shtetasve, me lartësinë e tyre që varionte nga 2 deri në 4 metra. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.