Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Asgjësohen 840 rrënjë hashashi në Tropojë, sekuestrohet një karikator automatiku me 15 fishekë

 Asgjësohen 840 rrënjë hashashi në Tropojë, sekuestrohet një karikator automatiku me 15 fishekë

Postuar: 11/08/2015 - 19:33

Operacionet antikanabis kanë vijuar edhe ditën e sotme në gjithë vendin, në kuadër të zhdukjes së bimëve narkotike të mbjella në vend.
 
Një operacion i fuqishëm është zhvilluar në qytetin e Tropojës, prej ku janë zbuluar dhe asgjësuar më shumë se 800 rrënjë kanabis sativa, në një zonë të thellë malore të vendit.
 
Sipas policisë, pas kontrollit të ushtruar në Lekbibaj janë asgjësuar 840 bimë narkotike të mbjella në një parcelë.
 
Ndërsa, është bërë e ditur se pranë parcelës është zbuluar edhe një karikator automatiku me 15 fishekë. Nga ana e policisë vijon aksioni për identifikimin dhe kapjen e autorëve të kultivimit të drogës. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/05/2019 - 23:40

 Dita e nesërme pritet të jetë me diell, por gjatë pasdites paraqiten kthjellime dhe vranësira kalimtare në kryeqytet.

Postuar: 24/05/2019 - 22:46

Nuk është rastësi që emri i koduar i një operacioni policor të zhvilluar nga policia italiane në

Postuar: 24/05/2019 - 22:21

Prokuroria e Tiranës ka pushuar hetimet për kërcënimin e pretenduar nga oficeri i policisë E

Postuar: 24/05/2019 - 21:58

Gazetari Sokol Balla thotë se prej 30 vitesh, të njëjtat grupime politike duan që vendi të digjet

Postuar: 24/05/2019 - 20:43

Planet për zgjerimin e autostradës Tiranë-Durrës pritet të rrafshojnë pas palmave, edhe pishat e

Postuar: 24/05/2019 - 20:15

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e fortë që dha sot Presidenti Ilir Meta

Postuar: 24/05/2019 - 20:07

Seanca e parë për procesin e rigjykimit të Izet Haxhisë do të mbahet me datë 18 Qershor.