Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Asgjë nuk harrohet", Artan Hoxha publikon videon që trazoi gjithë vendin dhe politikën

Postuar: 17/10/2018 - 20:52

Gazetari i kronikës, Artan Hoxha ka kujtuar sot një ngjarje shumë të komentuar nga mediat dhe opinioni publik që bëri jehonë në mbarë botën. Po flasim pikërisht për ngjarjen e 14 tetorit 2014, në Beograd ku flamuri i Shqipërisë së madhe apo etnike zbarkoi në zemër të kryeqytetit serb, i hedhur nga Ballist Morina në ndeshjen e kombëtares shqiptare e cila u fitua në tavolinë nga ne me rezultatin 3 me 0. Ai kujton rrëmujën dhe sharjet që bënë tifozët serbë ndaj himnit tonë kombëtar, por edhe ndaj futbollistëve kuq e zi.

"Asgjë nuk harrohet... 4 vite më parë në Beograd"-shkruan Hoxha në një postim në rrjetet sociale.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/01/2019 - 10:02

Vendimi i zbardhur i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit tregon se Izet Kadana kryetar i Gjykatës së Pukës u rrëzua në të tre kriteret, ndërsa u gjet i papërshtatshëm për shkak të nipërve të dënuar dhe vëllait të he

Postuar: 21/01/2019 - 09:59

Studentët dhe pedagogët e Fakulteti të Historisë dhe Filologjisë kanë nisur sot grevën e tyre të

Postuar: 21/01/2019 - 09:07

Policia e Mirditës ka arrestuar dy persona, babë e bir pasi janë kapur me armë zjarri.

Postuar: 21/01/2019 - 09:02

Në orët e para të mëngjesit në qiellin e Shqipërisë është shfaqur eklipsi i Super Hënës, ose siç

Postuar: 21/01/2019 - 08:52

Edhe pse është tërhequr nga skena dhe ekrani, një nga aktorët më të njohur të viteve ’90.

Postuar: 21/01/2019 - 08:36

Sot është një ditë e trishtë për këngëtarin që na ka bërë gjithmonë krenarë me zërin e tij.

Postuar: 21/01/2019 - 08:16

Në puntatën e fundit të “Dua të të bëj të lumtur” u trajtua historia e zonjës Sano, 8