BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Aktualitet

“Ata kthejnë 50, ne ikim 500”, alarmi nga media britanike: Tik Tok-u po shndërrohet në “gomonen” e shqiptarëve drejt Anglisë

“Ata kthejnë 50, ne ikim 500”, alarmi nga media britanike: Tik

Duket se Tik-Tok është kthyer në një rrjet që i shërben grupeve kriminale për të promovuar kalimin e emigrantëve drejt kanalit të La Manshit për në Angli.

The Sun bën të ditur se reklamimet në Tik Tok nga kontrabandistët shqiptarë gjatë muajit janar, kanë bërë që një numër rekord personash të kalojnë drejt Anglisë, ku vetëm të dielën, mbërritën me 10 varka 442 persona.

Sekretarja e Kulturës Michelle Donelan tha se legjislacioni i ri do të ndalonte reklamat për kalimet e paligjshme të emigrantëve në faqet e internetit.

Në një reklamë të shpërndarë nga shqiptarët shkruhej: Ata kthejnë 50 ne do të ikim 500.

“Na kontaktoni për nisjen e radhës”, thuhej në një tjetër reklamë.

Një tjetër mburrej: “Askush nuk do të të kthejë.”

“Do të mbajnë vetëm një javë në qendrën e paraburgimit.”

“Ne kemi një super çmim prej 4500 paund.”

Deputeti i Ëorkington, Mark Jenkinson tha: Këto reklama të sëmura që vërshojnë në TikTok sjellin një kuptim krejtësisht të ri për kalimet gjatë janarit.