BREAKING NEWS

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela nxjerr skenarin tronditës, zbulon kush e ka ‘fundosur’ Ilir Metën

“Rama përfundon në burg nëse...”, Spartak Ngjela
x

Aktualitet

Atentat ndaj deputetit Tom Doshi/ Durim Bami kërkon dëmshpërblim nga shteti, ja shuma që do dhe arsyeja

Atentat ndaj deputetit Tom Doshi/ Durim Bami kërkon dëmshpërblim

Durim Bami, i arrestuari për kallëzim të rremë pas videos për atentat ndaj deputetit Tom Doshi, kërkon dëmshpërblim monetar nga shteti. Padia me firmën e Bamit, eshte regjistruar ne 28 maj ne Gjykatën Administrative.

Durim Bami ka paditur Ministrinë e Financave, Degën e Thesarit dhe Prokurorinë e Tiranës dhe kërkon dëmshpërblim për burgim të padrejtë qe ka bere.

Shuma e demshperblimit eshte 8.4 milione leke. Sipas shkreses se depozituar, “Paditësi Durim Bami i drejtohet Gjykatës Administrative të Shkallës së parë Tiranë për të kërkuar kompensim për burgim të padrejtë për periudhën kohore prej 2 vjet e 5 muaj e 19 ditë”.