BREAKING NEWS

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha kryeministër i Italisë do e bëja Chiellinin ministër

Kryeministri Rama i zhgënjyer nga largimi i Dybala-s: Po të isha
x
BREAKING NEWS

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive dhe sportistët elitarë

Qeveria merr vendimin e rëndësishëm për federatat sportive
x
BREAKING NEWS

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy persona, dërgohen me urgjencë te Trauma

Aksident i rëndë/ Makina përmbyset në kanal, plagosen dy
x
BREAKING NEWS

Apeli i GJKKO dënon 13 të pandehur, akuzohen për trafik droge, ja me sa vite burg (Emrat)

Apeli i GJKKO dënon 13 të pandehur, akuzohen për trafik droge, ja
x
BREAKING NEWS

Makina merr flakë brenda servisit, policia zbardh dyshimet e para

Makina merr flakë brenda servisit, policia zbardh dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6 marsit, janë të përfshirë ministra, kryetarë bashkish dhe...

KQZ jep nesër vendimin për shkeljet e bëra në zgjedhjet e 6
x
BREAKING NEWS

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që propozon opozita: Ky është personi i duhur për të ardhur në krye të shtetit

Zgjedhja e Presidentit të ri, Mediu ka zbuluar emrin e parë që
x
BREAKING NEWS

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës, pezullohen 87 leje drejtimi

Makina inteligjente ‘bën namin’ në qarkun e Lezhës,
x

Aktualitet

Atentat në Lezhë/ Zbardhen detaje të reja, shënjestra sapo ishte kthyer nga Belgjika (Emri)

Atentat në Lezhë/ Zbardhen detaje të reja, shënjestra sapo

Një atentat ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Lezhë, ku raportohet se është qëlluar nga një makinë në drejtim të një personi që po udhëtonte në mjetin Mercedes Benz tip 'ML'.

Si pasojë e të shtënave me armë makina ka dalë nga rruga. Mësohet se shënjestër kanë Blerim Preçi nga Miloti, teksa në makinë ka qenë edhe i afërmi i tij, Klisman Preçi. Ndaj tij është qëlluar me breshëri automatiku, teksa fatmirësisht u kanë shpëtuar plumbave. Blerim Preçi sapo ishte kthyer nga Belgjika dhe e shkuara e tij në shtetin e BE-së, është një nga pistat kryesore të hetimit.

Ngjarja ndodhi rreth orës 20:00. Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes, ku po kryen veprimet e nevojshme për marrjen e provave që do të çonin në zbardhjen e ngjarjes.