BREAKING NEWS

Zgjedhjet po afrojnë! Yuri Kim shkund politikën shqiptare: Do të mbani përgjegjësi për...

Zgjedhjet po afrojnë! Yuri Kim shkund politikën shqiptare: Do të
x

Aktualitet

Atentati i dështuar ndaj biznesmenit të njohur në Tiranë, Artan Hoxha nxjerr detajet e forta: Janë arrestuar 4 autorët, persona me rrezikshmëri të lartë!

Atentati i dështuar ndaj biznesmenit të njohur në Tiranë,

Gazetari Artan Hoxha ka bërë publike mëngjesin e sotëm faktin se policia ka identifikuar 4 personat e dyshuar se organizuan atentatin ndaj biznesmenit Andon Dhima në Tiranë të enjten e kaluar.

Gjithashtu Hoxha zbulon se ata janë arrestuar gjatë natës që lamë pas gjatë një operacioni ‘blic’; të organizuar nga Policia e Tiranës. Dy prej tyre janë arrestuar në zonën e ‘Brrylit’ dhe 2 të tjerë në zonën e mozaikut të Tiranës.

Postimi i plotë:

Arrestohen kater persona te dyshuar si autoret e atentatit te deshtuar ndaj biznesmenit Andon Dhima te enjten e kaluar.

Pas nje hetimi te shpejte, me ndihmen dhe te pamjeve filmike, policia e kryeqytetit ka identifikuar personat e dyshuar si autore te ngjarjes se dates 15 tetor 2020, ne hyrjen e pallatit perballe stadiumit “Dinamo”.

Nga hetimi ka rezultuar se te njejtet persona, jane perfshire me pare edhe ne ngjarje te tjera me rrezikshmeri te theksuar kriminale.

Nisur nga sensibiliteti i ngjarjes, policia e kryeqytetit ka kryer nje pune operative profesionale, e cila ka çuar ne identifikimin e autoreve.

Gjate oreve te vona te mbremjes se 20 tetorit, policia ka organizuar njekohesisht dy aksione paralele, qe kane synuar arrestimin e autoreve dhe gjetjen e provave materiale per zbulimin e ngjarjes.

Si rezultat jane arrestuar dy persona ne zonen e Brrylit dhe dy te tjere ne zonen e mozaikut te Tiranes.

Nga hetimet paraprake rezulton se atentati i deshtuar ndaj biznesmenit Andon Dhima eshte kryer nga 4 persona, dy nga te arrestuarit kane qene autoret, ashtu si duken nga pamjet filmike te transmetuara diten e shtune nga ABC Neës.

Ndersa dy te tjere kane qene ne rolin e bashkepunetorit dhe ndihmesit.

Gjate aksionot policia ka ushtruar kontroll ne banesat e te arrestuareve, ku ka sekuestruar ne cilesine e proves materiale, arme zjarri dhe maska te perdorura edhe ne ngjarje te tjera.

Gjate dites se sotme pritet qe policia te publikoje identitetin e personave te arrestuar dhe detaje te tjera mbi hetimin e ngjarjes.

Më të lexuarat