Lajme të tjera
BREAKING NEWS

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë Ramës dhe Bashës: Ju jeni pala përgjegjëse, mos harroni marrëveshjen e ...

Përplasjet e forta, ambasadorja Yuri Kim ultimatum të prerë
x

Aktualitet

Atentati me tritol në Tiranë, Elton Qyno tregon gabimin që i shpëtoi jetën Preng Gjinit

Atentati me tritol në Tiranë, Elton Qyno tregon gabimin që i

Përsa i përket atentatit pasditen e djeshme tek Ura e Nisharakut, Elton Qyno u shpreh se autorët kanë menduar se Preng Gjini do të ishte në vendin e pasagjerit dhe se për këtë arsye, ia kishin vënë tritolin nga ana e pasagjerit. Ky ‘gabim’ i shpëtoi dhe jetën Gjinit.

“Tritoli është vendosur gomës së parë në anën e djathtë, se kanë menduar që ai konsumon kafen me nipin Fatjon Dautaj dhe se është Gjini do ishte pasagjeri. Të vetmen lëvizje që ka bërë Dautaj ka qenë në Lushnje. Nuk dihet se kur është vendosur lënda shpërthyese dhe as se sa gramë janë vendosur. Për shkak se shpërthimi ishte shumë i madh, mendohet se ka qenë rreth 500 gramë,“- tha Qyno.

Më të lexuarat