Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Athinë/ Arrestohen 22 persona, mes tyre edhe shqiptarë (Detaje)

Postuar: 22/09/2018 - 17:17

Një operacion i madh po zhvillohet prej ditës se djeshme nga sektori i luftës kundër krimit të organizuar të Athinës në ishullin Zakynthos. Prej ditës se djeshme e deri tani janë arrestuar 22 persona, 11 greke dhe 11 të huaj mes tyre shqiptare, si pjesë e një grupi të strukturuar kriminal të trafikut ndërkombëtar të drogës.

Shumica e arrestimeve janë bërë në Zakyntho, por arrestime ka pasur edhe në Athine dhe Pyrgo. Operacioni është kryer nga 20 agjentë civilë të anti-krimit të organizuar. Burime bëjnë të ditur se kjo organizatë ka arritur të sjellë në ishull 700 kg marijuanë. Mësohet se operacioni vijon ndërkohë që mësohet se 22 të arrestuarit e deritanishëm do të cohen në prokurori në orët në vijim të mbrëmjes së sotme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/02/2019 - 23:48

 Gazetari  Andi Bejtja duket se nuk e ka përmbajtur veten sonte në “Opinion”, ku gjatë një momenti nervozizmi ka përdorur një fjalor jo të përshtatshëm ndaj panelistëve përballë.

Postuar: 21/02/2019 - 23:29

Policia greke e Kakavijës ka bllokuar një numër të madh të pasaportave të reja të emigrantëve shq

Postuar: 21/02/2019 - 23:27

 Deputetja Grida Duma është një prej figurave femërore me seksi të Partisë Demokratike.

Postuar: 21/02/2019 - 23:16

Analisti Lorenc Vangjeli, parashikon një situatë problematike pas djegies së mandateve nga ana e

Postuar: 21/02/2019 - 22:05

I ftuar në emisionin ‘Open’ me Eni Vasilin, Baton Haxhiu deklaroi se djegia e mandate

Postuar: 21/02/2019 - 21:23

Gazetari Blendi Fevziu ka analizuar gjendjen që po kalon shteti shqiptar nisur nga vendimi i opoz

Postuar: 21/02/2019 - 21:20

Analisti Artan Hoxha thotë se Rama pas deklaratës së sotme (21 shkurt) nuk ka më mundësi për refl