BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Aktualitet

Autobusët e "Unazës" përfshihen në një tjetër aksident

Autobusët e "Unazës" përfshihen në një

Pavarësisht reklamës së institucioneve përgjegjëse apo kompanive përkatëve, transporti publik për qytetarët në Tiranë, jo vetëm që nuk është komod, por nuk është as i sigurt.

Kjo u vërtetua edhe sonte nga autobusët e Unazës, “Go Green”, nga të cilët më sa duket shumë pak do kenë mbetur pa u përfshirë në një aksident.

Autobusi është përfshirë në aksient në Unazëne  Re, në zonën e Astirit dhe mësohet se është futur në një rreth rrotullim me shpejtësi tej normave. Kjo vjen vetëm pas aksidentit të muajit të kaluar në kryeqytet, ku ishte i përfshirë sërish një urban i “Green Line”.

Autobusi mori para 9 automjete në zonën e “Shallvareve” dhe disa persona mbetën të plagosur, teksa duke se nga kompania përkatëse nuk janë marr masat.

Ndërkohë një vit më parë një tjetër autobus i “Green Line” përfundoi në Lanë, duke rrezikuar sigurinë dhe jetën e qytetarëve.

Ndërkohë as institucionet e as kompania përkatëse nuk kanë reaguar përballë këtyre ngjarjeve, edhe pse vazhdojnë të përsëriten.