BREAKING NEWS

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen

Si ndodhi plagosja në Tiranë, policia jep detaje për ngjarjen
x
BREAKING NEWS

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para

'Kërcet' thika në Tiranë, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit më tmerrove

Andi Bushati i kthehet Belind Këlliçit: Me frazën e fundit
x
BREAKING NEWS

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon "skenarin" e fushatës: Më duket masë joshëse, sepse përballë një kandidati të pushtetshëm mediatikishit...

Andi Bushati ka dy fjalë për Këlliçin dhe i tregon
x
BREAKING NEWS

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i sherrit me dy viktima në Kavajë

"E vrau me thikë, ai me pistoletë", flet dëshmitari i
x
BREAKING NEWS

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr detaje për identitetin e tyre: Viktimat kishin ndryshuar emrat

Të shtëna me dy të vdekur në Kavajë, policia nxjerr
x
BREAKING NEWS

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje të reja nga të shtënat në Kavajë, ku humbën jetën dy persona

Ishin përplasur fizikisht ditë më parë, dalin detaje
x
BREAKING NEWS

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një në Elbasan dhe një në Mat, ç’po ndodh në vend?

Tronditet Shqipëria/ Dy të vdekur në Kavajë, një
x

Aktualitet

"Autori, zyrtar i Avokaturës së Shtetit në Shqipëri, doli i lyer në gjak"/ Mediat zbardhin detajet për sulmin me thikë në Vjenë

"Autori, zyrtar i Avokaturës së Shtetit në Shqipëri,

Një 30-vjeçar, zyrtar në Avokaturën e Shtetit në Shqipëri raportohet se është autori i një plagosjeje të ndodhur në Vjenë, Austri.

Mediat vendase shkruajnë se 30-vjeçari, emri i të cilit nuk bëhet me dije ka plagosur një burrë pasdite e djeshme, rreth orës 16:20. Ai është parë të dalë nga apartamenti i personit që plagosi, me thikë në dorë dhe i lyer me gjak.

I plagosuri është gjithashtu 30 vjeç, por nuk bëhet me dije nëse është shqiptar. Ai është shtruar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa autori është vënë në pranga. 

"30-vjeçari  u dërgua në burg me urdhër të prokurorisë publike të Vjenës. Zyra e Policisë Kriminale të Vjenës, dega jugore, mori përsipër hetimin. I plagosuri do të merret në pyetje gjatë ditës së sotme,"- thuhet në artikull.