Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Avokatja sfidon hapur Spartak Ngjelën

Postuar: 14/03/2019 - 22:32

Avokatja Enida Bozheku sfidoi avokatin Spartak Ngjela mbi bazën ligjore për zgjidhjen e krizës politike.
 
Pjesë nga biseda: 
 
Bozheku: Zotëri, jurisprudenca është tjetër gjë dhe njohja e ligjit është tjetër gjë. Mos të ngatërrohemi. Unë ju bëra një pyetje për jurisprudencën shqiptare dhe ju më dhanë përgjigje të pjesshme.
 
Ngjela: Nëse të ka ndodhur një krizë dhe nuk ke ligj do të huazohesh nga e drejta komunitare. 
 
Bozheku: Nga e drejta ndërkombëtare dhe jo nga e drejta komunitare! Jo more, ne qenkemi pjesë e BE-së dhe aplikojmë të drejtën komunitare në Shqipëri. Nëse kjo është jurisprudenca juaj, vazhdoni! Unë tërhiqem.
 
Ngjela: Analogjinë e merr ku të duash. Ti se njeh Kushtetutën. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/03/2019 - 23:45

Që prej kësaj të hëne, Nitin Sandesara i shumëkërkuar në vendin e tij për pastrimin e rreth 1 miliard dollarëve, nuk do të jetë më Konsull Nderi i Shqipërisë në Nigeri.
 

Postuar: 25/03/2019 - 23:11

Gazetarja Klodiana Lala ka publikuar një video, ku tregohet një tentativë vrasje në qytetin e E

Postuar: 25/03/2019 - 23:05

Hetimi i vrasjes së avokatit po drejtohet nga prokurori i Krimeve të Rënda, Behar Dibra, i cili k

Postuar: 25/03/2019 - 22:56

Gazetarja Klodiana Lala ka deklaruar se në funeralin e avokatit Ravik Gurra, i vrarë në Elbasan

Postuar: 25/03/2019 - 22:36

Ekzekutimi i avokatit të Shullazit sipas grupit hetimor ka lidhje direkte me detyrën e tij si a

Postuar: 25/03/2019 - 22:31

Vrasja mafioze e avokatit Ravik Gurra në qendër të Elbasanit, duket se do të këtë mjaft vështir

Postuar: 25/03/2019 - 22:25

Analisti Laert Vasili ka thënë se Shqipëria nuk mund të mbahet peng e politikës së opozitës.