Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Babai i Enea Ftojit bën kthesën e madhe: Kam CD që vërtetojnë se djali u rrah në polici

Postuar: 19/11/2018 - 16:26

Vdekja e 27-vjeçarit Enea Ftoj brenda komisariatit të policisë në Korçë disa muaj më parë ka ngjallur debate në opinionin publik.

Çështja u mbyll ndërsa rezultati i ekspertizës që iu bë trupit të të riut doli se ai kishte vdekur për shkaqe natyrale.

Ditën e sotme babai i Eneas, Tomorr Ftoj ka thënë se ka dorëzuar në Prokurori CD dhe filmime ku duket dhuna në trupin e të ndjerit.

Ai tha:

Provat e reja vërtetojnë dhunën e policisë ndaj djalit tim.  Çova  në Prokurori CD me filmime ku duket dhuna në trupin e Eneas. I kërkova prokurorisë ë pyesë si dëshmitar  gruan të cilën grabiti Enea, pasi gruaja ka parë kur policia dhunoi Enean në mes të Pazarit. Unë akuzoj 8 policë të Komisariatit të Korçës për vdekjen e djalit. Policia fshehu rrobat dhe këpucët me gjak të Eneas.”

Edhe nëna e Eneas, i cili la pas tre fëmijë jetimë, ka kërkuar që të zbardhet e vërteta ndërsa ka thënë se në të kundërt do të hakmerret vetë.

Mimoza ftoj tha:

Të zbardhet e vërteta. Policët që e rrahën djalin për vdekje duhet të ndëshkohen. Djalin ma vrau policia, s’vdiq për shkaqe natyrore. Nëse nuk zbardhet e vërteta, do hakmerrem.”

Kujtojmë se familjarët kanë kundërshtuar ekspertizën mjeko-ligjore për vdekjen e 27-vjecarit, i cili ishte ndaluar me akuzën e vjedhjes dhe gjeti vdekjen ne ambientet e Komisariatit të Korçës.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 26/05/2019 - 22:28

Është përcjellë sot për në banesën e fundit, Ervin Devina, ish-punonjësi i policisë së shtetit i cili humbi jetën gjatë një aksidenti të ndodhur në Rumani.

Postuar: 26/05/2019 - 22:17

Trupi i të riut Dorian Licaj, i cili rezultonte i zhdukur që prej datës 30 Prill u gjet i varur d

Postuar: 26/05/2019 - 20:30

Automjetet që dalin nga kufiri midis Greqisë dhe Shqipërisë, nuk do të kontrollohen me vetëm nga

Postuar: 26/05/2019 - 20:17

Anila Bushi, një 38-vjeçare me pothuajse 20 vite martesë, thotë se nuk i intereson fare bashkësho

Postuar: 26/05/2019 - 19:13

Është kryer ekstradimi i shtetasit shqiptar R.K, 31 vjeç, lindur në Tepelenë, nga Vjena drejt ven

Postuar: 26/05/2019 - 16:54

Për mbi 20 vite kanë jetuar nën një çati, por Nazmia nuk është sjellë me vjehrrën ashtu siç është

Postuar: 26/05/2019 - 16:12

Nesër pasdite ekziston mundësia që në zona të kufizuara reshjet të jenë në formë shtrëngate, më t